xcounter
#

ЗСУ розгорнули вже четвертий ЗРК IRIS-T SLM та очікують на новий Patriot від Німеччини взимку

5708
ЗРК IRIS-T SLM
ЗРК IRIS-T SLM

Німеччина розгорнула дійсно серійне виготовлення IRIS-T SLM, що дозволяє реалізувати методичне постійне посилення ППО України

Посол Німеччини в Україні Мартін Єґер окреслив доволі швидкий прогрес з постачання зенітних ракетних комплексів IRIS-T до ЗСУ. Ці комплекси виготовляються для України з нуля, тому збільшення їхньої кількості прямо говорить й про вкрай важливий набір темпу їх виробництва у Німеччині.

"Наразі на місцях знаходяться вже 4 доставлені з Німеччини системи IRIS-T. Під час свого візиту міністр анонсував, що найближчими роками ми поставимо додаткові системи" - повідомив Мартін Єґер в інтерв'ю "Укрінформ".

Читайте також: У Москві похизувались серійним виробництвом безпілотних ударних вертольотів "Термит"

Водночас він же 11 листопада заявив, що на той час у ЗСУ було три IRIS-T, при цьому за його слів випливало, що мова йде про ЗРК середньої дальності IRIS-T SLM. А загалом, до кінця року, за його словами Україна повинна мати у строю п'ять таких комплексів, що корелюється з офіційно оголошеною кількістю у переліку на сайті німецького уряду.

IRIS-T SL

Тобто передача цих комплексів від Німеччини відбувається "просто з коліс", при цьому темпів Берлін зменшувати не планує. Й

міністр оборони Німеччини Бориса Пісторіуса

, який анонсував

у межах пакета на 1,3 млрд євро

передачу ще чотирьох IRIS-T SLM, які, вочевидь будуть передані вже у 2024 році.

А у Diehl Defence, яка їх виробляли, у вересні повідомили, що у планах на 2025 рік вийти на виробництво восьми ЗРК на рік та кратно збільшити виробництво ракет - по 400-500 з 2024 року.

Також необхідно додати, що окрім IRIS-T SLM, які можуть знищувати цілі на дальності до 40 км, у переліку переданого та законтрактованого озброєння для України німецький уряд також зазначив 22 IRIS-T SLS - комплекси ближньої дії, які мають дальність знищення цілей до 12 км.

IRIS-T SLS
IRIS-T SLS у варіанті виконання для Швеції

Мартін Єґер також підтвердив, що передача

повного комплексу Patriot до України

, який був проанонсований 10 жовтня мінобороны Німеччини, відбудеться найближчим часом.

"На додаток до згаданих систем IRIS-T, взимку тут [в Україні] буде розгорнута ще одна система Patriot з Німеччини", - додав посол Німеччини в Україні.

Враховуючи те, що офіційно у Повітряних силах є лише два ЗРК Patriot, розгортання ще одного матиме величезне значення з огляду на можливість цього комплексу перехоплювати балістичні ракети, а також збивати повітряні цілі на дальності до 160 км.

Читайте також: Польща загалом хоче мати понад 700 ракетних систем, але що з боєприпасами до них