Під час візиту міністр оборони Німеччини Бориса Пісторіуса до Києва ним був оголошений новий пакет допомоги загальною вартістю 1,3 млрд євро, що є доволі значним показником. У нього увійшли одразу чотири зенітних ракетних комплекси IRIS-T SLM, 20 тисяч 155-мм артилерійських боєприпасів, протитанкові міни та інше озброєння.
Але відносно допомоги від Німеччини необхідно розуміти, що оголошення про передачу не завжди означає те, що ця зброя буде у ЗСУ "прямо зараз". І якщо допомога від США йде фактично за двома програмами PDA (зброя із запасів) та USAI (зброя від виробників з очікуванням поки її виготовлять), то з Німецькою дещо складніше і там все разом.
Читайте також: У Ірані вже оновили скопійований американський Switchblade та показали свій російський "Циркон"
Але відносно IRIS-T SLM у будь-якому випадку мова йде про виготовлення нових ЗРК. А загалом, щоб не плутатись, як повідомив посол Німеччини в Україні Мартін Єґер тиждень тому, загалом в Україні розгорнуто три IRIS-T SLM, а до кінця року має бути ще два.
Водночас уряд Німеччини офіційно наразі у переліку озброєння для України пише про п'ять IRIS-T SLM (поставлених та законтрактованих). Тому оголошені Борисом Пісторіусом ще чотири комплекси вочевидь будуть передані вже у 2024 році.
Але навіть враховуючи вкрай важливе системне постачання IRIS-T SLM до України, найцікавішим є темпи передачі 155-мм боєприпасів. Бо, скоріш за все, 20 тисяч - це короткострокове постачання, бо в оголошених планах на 2024 рік загалом 140 тисяч.
Справа в тому, що для Німеччини 20 тисяч 155-мм снарядів це значні цифри. Бо за весь час надання допомоги, відповідно до педантичного переліку німецького уряду, до ЗСУ було передано лише 19530 фугасних та 20872 освітлювальний та димових снарядів у калібрі 155-мм.
Тобто все ж таки, попри недосяжну мету у 1 мільйон снарядів за рік від всієї Європи, певне зростання виробництва боєприпасів все ж таки прослідковується.
Читайте також: F-16 - не панацея й очільник Пентагону Ллойд Остін пояснив чому