xcounter
#

ЗСУ безплатно отримають 80 двигунів до Т-72 та інші агрегати, але є нюанс

6877
Т-72 ЗСУ, ілюстративне фото з відкритих джерел
Т-72 ЗСУ, ілюстративне фото з відкритих джерел

Нюанс полягає в тому, що тут мова про арештоване у ділків майно по факту нелегального походження

Офіс генерального прокурора (ОГП) сьогодні, 31 серпня 2023 року повідомив, що правоохоронці передали Збройним Силам України 80 танкових двигунів до танків типу Т-72 та "інше військове майно", яке було вилучене у зловмисників за одним із кримінальних проваджень.

Зазначається, що ці зловмисники мали намір продати це майно Міністерству оборони України, використавши підроблені документи про начебто легальне походження цих двигунів та агрегатів. Але під час розслідування версію про легальність документів правоохоронці спростували, а це військове майно було заарештоване і передане на відповідальне зберігання до ДП "Житомирський бронетанковий завод", пишуть в прес-службі ОГП.

Читайте також: Далекобійна зброя України влучила по цілі в РФ на 700 км: що це могло бути
Вилучені двигуни до Т-72 та інше військове майно, яке було передане ЗСУ, серпень 2023 року, фото - прес-служба Офісу генпрокурора

"Зважаючи на те, що на території України діє воєнний стан, для оборони територіальної цілісності України та протистоянню рф ініційовано процедуру примусового відчуження вилученого майна на користь Збройних Сил України.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється Головним слідчим управління Нацполіції України за оперативного супроводу Головного управління СБУ у м. Києві та Київській області", - доповнили в прес-службі Офісу генерального прокурора. Орієнтовна вартість двигунів та агрегатів, переданих ЗСУ в рамках цього провадження, не наводиться.

Вилучені двигуни до Т-72 та інше військове майно, яке було передане ЗСУ, серпень 2023 року, фото - прес-служба Офісу генпрокурора

Нагадаємо, раніше Defense Express розповідав про те, що у квітні 2022 року СБУ викрило зрадника, який крав двигуни до Т-64 на заводах у Харкові. Водночас, уже в червні 2022 року також стало відомо про те, що заарештовані клістрони від рашистів допожуть зміцнити протиповітряну оборону України.

А в квітні 2023 року публічно відомою стала інформація про те, що російські силові структури розслідують крупну крадіжку двигунів до танків Т-72Б3 і Т-90, до якої були причетні високопоставлені офіцери Південного військового округу армії РФ.

Демонстраційний зразок російського танкового двигуна В-92С2 до Т-72Б3 і Т-90, ілюстративне фото з відкритих джерел
Читайте також: "Українська бронетехніка" в 2023 році вже зробила понад 600 мінометів для ЗСУ