xcounter
#

ЗРК IRIS-T SLM автоматично виграє тендер Швейцарії на 700 млн євро: конкуренти просто знялись

IRIS-T SLM
IRIS-T SLM
7764

Причиною зняття з конкурсу Kongsberg та MBDA не оголошені, але справа навряд у характеристиках, а у "апетитах" Швейцарії

Німецька оборонна компанія Diehl Defense вочевидь отримає ще одне замовлення на свій ЗРК середньої дальності IRIS-T SLM, який став бестселером після того, як показав свою надвисоку ефективність в Україні.

Бо до поточних замовників у вигляді самої Німеччини, Болгарії, всіх трьох країн Балтії, Австрії, Словаччини, додаткових замовлень від Німеччини та виконання замовлення для України, вочевидь додається Швейцарія. Це пов'язано з тим, що пропозиція Diehl залишилась єдиною у межах оголошеного швейцарським оборонним відомством тендеру, пише Hartpunkt.

Читайте також: 5-8 років чекати на AIM-120 та RIM-116: Німеччина замовила ракети для Eurofighter та кораблів

При цьому конкурентом Diehl з IRIS-T SLM був норвезький Kongsberg, який виробляє ЗРК середньої дальності NASAMS, а також європейський конгломерат MBDA. Останній міг запропонувати на вибір рішення із ракетами CAMM (ЗРК Sky Sabre), а також ЗРК VL MICA, який потрапив у шорт-лист тендеру Румунії на 2,7 млрд євро.

IRIS-T SLM

Причини зняття з конкурсу та припинення боротьби за потенційний контракт на 700 млн євро, компанії не оголосили. Але цілком можливо, що справа була не у вимогах до тактико-технічних характеристик чи строкам постачання. Справа в тому, що Швейцарія вимагає 100% покриття ціни закупівлі компенсаційними угодами, тобто у Швейцарії необхідно було щось купити на 700 млн євро, чи іншим чином залишити таку суму в економіці Швейцарії.

У будь-якому випадку офіційне рішення міноборони Швейцарії щодо переможця, або, а такий сценарій також можливий, його відсутність, має бути оприлюднений до 30 вересня.

Варто додати, що Швейцарія бере участь в European Sky Shield Initiative, яка передбачає значне спільне посилення протиповітряної та протиракетної оборони Європи. І на цьому тлі у країні вже почалось обговорення відмови від нейтралітету через ядерний імперіалізм РФ. Саме таку рекомендацію видала спеціальна комісія міноборони країни.

Читайте також: На ракеті "Сармат" могла рванути несправна ступінь чи паливо, тому й кратер на 60 метрів, але що нам це дає