ДП "Житомирський бронетанковий завод" (входить до складу ДК "Укроборонпром") знову замовляє нові гусеничні стрічки призначені для комплектації бойових машин піхоти Збройних сил України.
Відповідний тендер з’явився на сайті держзакупівель ProZorro 09 липня 2021 з кінцевим строком подання тендерних пропозицій до 21 липня ц.р.
Читайте також: Збройні Сили отримали нову партію відновлених бронемашин
Підприємство планує за 16 030 800 гривень придбати 36 комплектів гусеничних стрічок типу 675-35-сб9 (675-35-сб123- 2 одиниці) з комплектом ЗІП, або АСПП 675-35-сб9.
Що цікаво, це вже друга спроба закупити цю продукцію. Перший ідентичний тендер ЖБТЗ намагався провести з 29 червня по 9 липня ц.р. однак він був скасований через відсутність учасників.
В новому тендері, з невідомих причин, навіть не виправили окремі пункти конкурсної документації (схоже просто "перезаливши" старий зразок с першого тендеру), що робить виконання окремих вимог неможливими. Так, ЖБТЗ вказує кінцевим терміном постачання першої партії продукції (12 пар стрічок) 16 липня ц.р., тобто за п’ять днів до завершення прийму тендерних пропозицій й дати можливого укладання контракту.
Другу і третю партії (по 12 комплектів) держпідприємство надалі очікує, відповідно, з місячним "кроком" - до 16 серпня та до 16 вересня ц.р.
Нагадаємо, хоч Житомирський бронетанковий завод неодноразово повідомляв про власне виробництво нових гусениць для БМП (наприклад, частково, за словами колишнього директора держпідприємства Олексія Жуковця, власними гусеницями комплектувалися відновлені машини передані Міноборони наприкінці березня ц.р.), підприємство продовжує регулярно замовляти ці вироби в інших виробників.
Так, у 2020 році ЖБТЗ закупило у своїх колег по Концерну – ДП "Завод імені Малишева" 60 комплектів гусеничних стрічок на загальну суму у 26,5 млн гривень і партію з 10 виробів (за 4,4 млн гривень) у приватної компанії НВП "Актив Спец Пром". В цьому році житомирські зброярі також вже замовляли нові гусениці у Харкові (10 комплектів у лютому).
Читайте також: "Укроборонпром" відзвітував про збільшення виробництва: хоч замовлень за ДОЗ-2021 немає і низка підприємств - без роботи