Такі дані повідомив під час прес-конференції з нагоди підбиття виробничих підсумків за перше півріччя 2021 року гендиректор ДК "Укроборонпром" Юрій Гусєв.
Зокрема, за його словами, обсяги виробництва на підприємствах, що входять до складу держконцерну, за перші шість місяців поточного року склали 16,6 млрд грн. Це на 2,7 млрд грн перевершує відповідні показники минулого року (зростання на 19,5%). Відповідні планові показники зросли приблизно на 5%.
Читайте також: "Оплот" зі снарядом Другої світової, Mirage та інші "перли" нового сайту "Укроборонпрому"
Юрій Гусєв повідомив, що зростання виробництва за підсумками перших двох кварталів цього року спостерігається майже у всіх кластерах. Так за минулі шість місяців держпідприємства виготовили, модернізували та відремонтували:
- авіатехніки та обладнання на 44,6% більше, на загальну суму у 7,8 млрд грн;
- високоточної зброї та боєприпасів на 33,6% більше, на суму у 3,1 млрд грн;
- систем радіолокації, радіозв'язку та спецприладів на 23,8% більше, на суму у 1,5 млрд грн;
- бронетанкової техніки на 0,7% більше, на суму у 2,9 млрд грн.
Єдині, чиї показники дещо зменшилися, це підприємства з виготовлення військово-морської техніки, де обсяги виробництва у порівнянні з першим півріччям 2020 року склали 62%, або 1,3 млрд грн. Водночас вони теж перевиконали план за перше півріччя цього року на 18,6%.
При цьому відомо, що донедавна підприємства Концерну взагалі не мали ні одного нового контракту від Міноборони за ДОЗ-2021. Зокрема, про катастрофічну ситуацію з відсутністю нових контрактів у цьому році йшлося під час круглого столу "Що відбувається з оборонними закупівлями?", який проходив 24 червня ц.р.
Тобто підприємства "Укроборонпром" ці півроку працювали (або доробляли) над старими контрактами, що перейшли з минулого ДОЗ-2020 і більшість з них вже завершена.
І якщо деяким з підприємств пощастило і вони під кінець 2020 року, у грудні, отримали значні замовлення (ДП "Антонов" на Ан-178, ДККБ "Луч" на РК-360МЦ "Нептун", ХКБМ на 75 БТР-4Е) то багато інших підприємств Концерну наразі сидять без роботи . Як, наприклад, ДП "Шепетівський ремонтний завод" - єдиний в Україні завод, де відновлюють важки артилерійські системи та РСЗВ - зі скороченим робочим тижнем.
Читайте також: Фарс часів КПСС: як "Укроборонпром" "вирішив" проблеми "Заводу ім. Малишева"