Про деталі багаторічного великого проекту з модернізації системи ППО Ефіопії українськими оборонними підприємствами розповів виданню LB.юа Валентин Бадрак.
За його словами, окрім власне "заліза" контракт передбачав і розробку дослідно-конструкторської роботи (ДКР).
Читайте також: Частка приватних компаній у ДОЗ-2020 склала 54%: які підприємства отримали найбільше замовлень

В роботі з модернізації семи зенітно-ракетних комплексів С-125 "Печора" до рівня С-125МЕ-2 ("Тана"), спільно брали участь як державні (ДККБ "Луч") так і приватні ("Радіонікс" та "Рамзай") підприємства.
Якщо радянська версія комплексу "Печора" має максимальну дальність ураження повітряної цілі 17,8 км то після оновлення українськими зброярами цей показник збільшився до 45 км.

Крім того, завдяки встановленню на ракети активних головок самонаведення (АрГСН), розроблених компанією "Радіонікс", вдалося вийти до характеристик близьких за параметрами до ЗРК сімейства "Бук". При цьому, модернізована С-125 коштує у декілька разів дешевше цього комплексу.

Варто також додати, що ще до початку цього проекту, на потреби збройних сил Ефіопії було модернізовано вісім мобільних трикоординатних радіолокаторів кругового огляду S-діапазону хвиль 36Д6 та низки РЛС метрового діапазону П-18. Крім того, було поставлено 5 командних пунктів виробництва КП НВК "Іскра".

Нагадаємо, наразі КП "Науково-виробничий комплекс "Іскра" виконує декілька контрактів для Збройних сил України. Зокрема йде мова про постачання нових контрбатарейнихРЛС 1Л220УК (також відомий як "Зоопарк-3").

Своєю чергою, приватна компанія "Радіонікс" за останні роки розробила нові інфрачервоні ГСН-203Т для ракет класу "повітря-повітря" Р-27, малогабаритний радар з синтезуванням апертури та радіолокаційнуголовку самонаведення "APГC-5R" для крилатих ракет Р-360 "Нептун".
Читайте також: Індія замовила в ДАХК "Артем" запасні частини до ракет Р-27 на суму понад $8 млн