Військово-морські сили США завершили розслідування причин пожежі на універсальному десантному кораблі USS Bonhomme Richard, яка відбулась у липні 2020 року.
Призвідником катастрофи, яка обернулась втратою корабля, стала "низка випадкових факторів", пише портал Janes.
Читайте також: Франція ріже на метал свої атомні субмарини: 8000-тонний корабель розбирають за 18 місяців
Зокрема зазначається, що призвідником пожежі став неналежний рівень технічного обслуговування корабля та неналежний рівень підготовки та готовності екіпажу до дій в екстремальних умов.
Свою роботу тут також провалили капітан USS Bonhomme Richard та командири берегових служб ВМС США, які власне і мали запобігти катастрофі кораблі.
"Недостатня обізнаність із вимогами та процедурні недотримання на різних рівнях управління» сприяли втраті корабля", - пише Janes.
Нагадаємо, 13 липня 2020 року на універсальному десантному кораблі USS Bonhomme Richard спалахнула пожежа, гасіння якої тривало чотири дні, або до 17 липня 2020 року.
В результаті пожежі корабель вигорів на 65%, був визнаний непридатним до відновлення – вартість робіт по "реанімації" УДК сягала 3 мільярдів доларів, при тому що вартість будівництва USS Bonhomme Richard складала "усього" 1 мільярд доларів.
На той момент УДК USS Bonhomme Richard проходив в Сан-Дієго конвертацію в легкий авіаносець для базування винищувачів F-35, після чого цей корабель мав би прослужити до 2035 року.
У серпні 2020 року були повідомлення, що одного із моряків ВМС США підозрюють у навмисному підпалі USS Bonhomme Richard. Тим більш, що за дивним збігом обставин почалась саме у вантажному відсіку корабля на нижній палубі Deep V, де знаходилася значна кількість майна та техніки Корпусу морської піхоти США.
Читайте також: Кремлю не по силам великі кораблі: перший із трьох атомних крейсерів пішов на утилізацію