Керівництво Військово-морських сил США прийняло рішення не відновлювати універсальний десантний корабель USS Bonhomme Richard, котрий під час пожежі 13-17 липня 2020 року вигорів на 65%. Про це сповістило CNN.
Нагадаємо, що на момент пожежі корабель USS Bonhomme Richard проходив модернізацію в Сан-Дієго. Корабель мали переробити на легкий авіносець для базування винищувачів F-35, і після цього USS Bonhomme Richard мав прослужити до 2035 року
Читайте також: Що робить вогонь з кораблем: чотириденну пожежу на USS Bonhomme Richard загасили
Повноцінне відновленн Bonhomme Richard зайняло би 5-7 років та коштувало би 2,5 – 3,2 мільярди доларів. Для порівняння: побудова Bonhomme Richard у 1998 році обійшлась у 1,2 мільярди доларів за поточним курсом. ВМС США також відкинуло варіант переробки Bonhomme Richard на шпітальне судно, бо такі роботи коштували би не менше одного мільярда доларів.
Врешті, керівництво ВМС США також розсудило, що позапланові роботи по відновленню УДК Bonhomme Richard може затримати будівництво новітніх УДК класу America. Тому й було прийнято рішення передати USS Bonhomme Richard на утилізацію та розібрати цей корабель на комплектуючі.
Щоб розібрати корабель, знадобиться до 12 місяців і лише 30 мільйонів доларів.
Нагадаємо, що УДК типу Wasp, до яких належить і Bonhomme Richard - це серія з восьми кораблів, перший із котрих став до строю у 1989 році, останній - у 2009 році. Довжина - 257 метрів, повна водотоннажність - 40,5 тисяч тонн тонн. Авіагрупа - до 46 вертольотів типу CH-46 або до 20 літаків типу AV-8B Harrier II, а після модернізації - F-35B. Корабель може десантувати до до 1893 бійців морської піхоти, за допомогою авіації та десантних катерів, розміщених у док-камері.
На заміну УДК типу Wasp мають прийти УДК типу America. Уже збудовано два кораблі цього типу, усього заплановано до будівництва 11 таких УДК. Характеристики: довжина – 257 метрів, повноа водотоннажність – 45 тисяч тонн.
Нагадаємо, що в липні 2020 року РФ в окупованому Криму заклала два десантні кораблі - вертольотоносці проекту 23900 "Прибой". Але за заявленими характеристиками "Прибой" значно поступається УДК типу Wasp: довжина – 199 метрів, повна водотоннажність – 22 тисяч тонн. Авіагрупа – до 20 гелікоптерів різних типів, ударних Ка-52К, протичовнових Ка-27 та транспортних Ка-29.
Читайте також: Російський військово-морський флот скочується до забуття: висновок The National Interest