xcounter
#

Виявилось, що у РФ просто немає резервів на кордоні: проти легіону "Свобода Росії" та РДК кинули "Альфу" та "Вымпел"

7925
"Альфа" та "Вымпел" у РФ зараз - фактично поліцейські спецзагони
"Альфа" та "Вымпел" у РФ зараз - фактично поліцейські спецзагони

Використання таких спеціальних загонів, як "Вымпел" та "Альфа" у Бєлгородській області для ведення загальновійськового бою - це більше, ніж забивати цвяхи мікроскопом

Проти легіону "Свобода Росії" та "Російського добровольчого корпусу" на території Бєлгородської області залучені вкрай специфічні контртерористичні підрозділи "Вымпел" та "Альфа", які належать до ФСБ РФ.

Зокрема про направлення саме цих загонів повідомляє з опорою на власні джерела "Новая газета Европа", а також спільнота "Воля". Остання вказує, що їх перекидання відбулось літаками з Москви у ніч з 22 на 23 травня, й спецпризначенням була відведена задача штурмових загонів.

Читайте також: З 18 місяців до декількох: у США різко змінили оцінку строків підготовки українських пілотів на F-16

Вымпел
Операція за участю звільнення заручників у Беслані загонами "Вымпел" та "Альфа" вважається повним провалом

Водночас ця пропозиція нібито була командувачами обома загонами відхилена й нібито вони продовжують залишатися на аеродромі у Бєлгороді. А місцева влада Бєлгородської області повідомила, що відмінила режим "контртерористичної операції", який був введений вечером 22 травня.

Причина відмови російських спецпризначенців в цілому зрозуміла. Справа в тому, що Кремль свого часу намагався застосовувати "Вымпел" та "Альфа" у загальновійськових боях у Чечні, але загони зазнали доволі болісних втрат з огляду на цінність та вартість підготовки особового складу.

Й вже у 1998 році обидва загони були введені у Центр спеціального призначення ФСБ РФ зі спеціалізацію саме на антитерористичних діях. Зокрема спеціалізацією загону "Вымпел" вважається дії із захисту стратегічних об'єктів, а "Альфа" - звільнення заручників. Й сучасні "Альфа" та "Вымпел" доволі сильно відрізняються від загонів часів СРСР й об'єктивно належать вже до спеціалізованих поліцейських загонів ніж до армійського "спецназу" чи "осназу".

Альфа
Тренування бійців загону "Альфа" ФСБ РФ

Відносно ж останніх, то за даними "Новой газеты Европа", до Бєлгородської області були перекинуті й підрозділи армійського "спецназа", що також об'єктивно не є основним профілем для цих підрозділів. Бо мова йде саме про ведення загальновійськового бою, а не проведення диверсійно-розвідувальних дій, чи операції на кшталт зачистки у Другої чеченської війни.

А єдині сили, які можуть вести загальновійськовий бій у РФ, які знайшли для дій у Бєлгородській області - це підрозділи мотострільців, при цьому наводиться доволі дивна цифра у 3200 бійців на 20 одиницях техніки. Тобто мова або йде не про мотострільців, а про піхоту зразка Першої світової війни, або про зовсім іншу кількість особового складу.

Але те, що Кремль зміг виділити для дій у Бєлгородській області лише такі сили, основа яких - підрозділи спеціального призначення, дійсно підтверджує заяву легіону "Свобода Росії", що "РФ абсолютно не захищена".

Читайте також: Створення Корпусу морської піхоти ЗСУ: прагматичний приклад Кореї та абсолютний підхід США