Повітряні Сили США у майбутньому планують, що їхній парк бомбардувальної авіації складатиметься з легендарних "ветеранів" B-52 Stratofortress і також новітніх бомбардувальників шостого покоління B-21 Raider, який вперше офіційно продемонстрували наприкінці 2022 року.
Разом з тим, у служби є план відправити на пенсію їхні бомбардувальники B-1 Lancer ще до того часу, як сучасні B-21 будуть поповнювати ряди ПС США, і, як наголошують у виданні Air and Space Forces Magazine, це може стати серйозною загрозою для далекобійних ударних можливостей американського війська.
Читайте також: США треба мінімум кілька місяців, щоб повернути в стрій B-1B Lancer із категорії зберігання "2000"

Там наголошують, що попри наявність на озброєнні таких бомбардувальників, як B-2 та B-52, саме B-1 має "унікальну цінність" для повітряних сил країни. Так, одним з перших аргументів є той факт, що B-1 може нести найбільше корисного навантаження у порівнянні з будь-яким іншим літаком. Для прикладу там наводять досвід експлуатації бомбардувальника в Афганістані, де B-1 хоч і виконав усього лише 2% (!) бойових вильотів, але саме на цю машину припало понад 40% високоточних ударів по цілях противника.
Також важливим факто є те, що саме B-1 є випробувальним літаком для гіперзвукової зброї, що робить його актуальною машиною на найближчі роки з урахуванням потреби у платформах для такого озброєння. Нагадаємо, що влітку минулого року у ПС США успішно протестували модульний пілон LAM (Load Adaptable Modular) саме із B-1.
Важливим нюансом також є й те, що саме B-1 сьогодні взагалі є єдиним літаком, що може використовувати ракету AGM-158C LRASM (Long Range Anti-Ship Missile), крім того, сьогодні у США працюють над тим, щоб B-1 міг мати на борту аж 36 ракет AGM-158 Joint Air-to-Surface Standoff Missile (JASSM).
Щодо критики стосовно обслуговування, то відзначається, що загалом "вікові" проблеми актуальні для наявного парку бомбардувальників і загалом як висновок визнається, що літак дійсно вимагає як часу, так і коштів, але загалом все не так жахливо, як це "малюють" критики.
Щодо живучості, то з урахуванням того, що літак використовується для пусків далекобійного озроєння, то цей фактор не настільки критичний.
Читайте також: У США вирішили відновити з "кладовища" бомбардувальник B-1, це доволі рідкісна подія