ДП "Завод імені В.О. Малишева" (входить до складу ДК "Укроборонпром") начебто вже повністю та вчасно виготовило зразок сучасного українського танку БМ "Оплот", замовлений на початку цього року.
Ба більше, прес-служба Концерну повідомила, що "уперше новий "Оплот" можна буде побачити наживо під час військового параду до 30-річчя незалежності України, що відбудеться 24 серпня у Києві" (про кілька репетицій, що мають пройти у Києві не повідомляється).
Читайте також: В Міноборони несподівано вирішили відремонтувати танки БМ "Оплот" та БРЕМ "Атлет" ЗСУ
Варто відзначити, що до цього заявлялося про необхідність відповідного дозволу від Міноборони. І це цілком логічно, адже "сирий" танк потрібно бодай трохі "обкатати" та перевірити й ознайомити з ним екіпаж (бо будь-які технічні проблеми, котрі гіпотетично можуть виникнути під час урочистостей, наприклад, через недостатній час для перевірки всіх систем нової машини, нікому не потрібні й відверто зайві - як це може бути ми вже могли спостерігати з відремонтованими, але не перевіреними Т-84 на Strong Europe Tank Challenge).
Що цікаво, в повідомленні прес-служби стверджується, що новий танк фактично буде показувати не міць ЗСУ, а безплатно рекламувати спецекспортера в лиці "Укрспецекспорт".
"Новий танк (який замовила компанія "Укрспецекспорт") демонструватиме свої бойові можливості потенційним замовникам, зокрема іноземним", - відзначили у прес службі "Укроборонпром".
Підтвердив участь нового танку (а не американського зразка, який й досі стоїть в цеху) в урочистостях й директор ЗІМ Василь Крилас, попри те, що кілька неділь тому в цеху демонструвався не готовий корпус БМ "Оплот".
"Попри деякі упереджені заяви у засобах масової інформації, працівники заводу ім. Малишева вкотре довели, що здатні якісно та вчасно виконувати контракти для вітчизняних та українських замовників: від окремих деталей та вузлів до повноцінних сучасних бойових машин", – зазначив генеральний директор харківського підприємства.
Читайте також: "Пакистанська історія" з танком БМ "Оплот" ще не закінчена: українські спецекспортери й досі не виключають масштабного замовлення (фото)