На полях міжнародної виставки військової техніки Eurosatory 2024, що відбулася 17–21 червня в Парижі, українська компанія "Термо Проджектс Україна" привернула увагу великих західних виробників і уклала домовленості про співпрацю. Про це в інтерв'ю з Defense Express повідомила директорка компанії Юлія Ясногородська, зазначивши, що результати виставки перевершили їх очікування:
"Ми отримали запити від кількох дуже великих виробників бронетехніки зі світовим імʼям. Наразі я не можу їх назвати, але в цьому переліку є підприємства-гіганти з Франції, Німеччини та Канади. Зараз ми починаємо роботу з підписання Договору про нерозголошення NDA та готові до опрацювання технічного завдання. Крім того, були запити від підприємств, які займаються модернізацією радянських зразків техніки, що зараз знаходяться в країнах Європи та Африки".
Читайте також: Про Eurosatory 2024, інклюзивність європейської оборонки та вихід на міжнародний ринок – інтерв'ю з Директоркою "Термо Проджектс Україна"
"Термо Проджектс Україна" (ТПУ) займається виробництвом кліматичних систем, зокрема інтегрованих у різноманітні транспортні засоби, такі як бронемашини класу MRAP чи бронетранспортери. У компанії відмовилися назвати конкретні моделі військової техніки, з якими вони працюватимуть в рамках цих угод, але зазначили, що мова йде про наземну броньовану техніку.
Утім, про контракти на постачання говорити поки зарано, відзначає Ясногородська: "Зараз ми на такому етапі, коли тільки підписуємо договір про нерозголошення, без цього вони не готові говорити, навіть видавати ТЗ на свої проєкти."
В минулому компанія забезпечила системами клімат-контролю такі розробки українського виробництва як бронеавтомобіль "Козак-2М1", "Козак-5/5А", бронетранспортери "Отаман 6x6", "Отаман 8x8", мобільна радіолокаційна станція "36Д6М" зі складу контрбатарейного радарного комплексу "1Л220УК" та ін.
У своїх проєктах ТПУ сповідує "людиноцентричний підхід", коли комфорт і здорове самопочуття військовослужбовця транслюються у ефективність на полі бою: "Військовослужбовець, який перебуває в максимально комфортних температурних умовах матиме завжди кращу концентрацію уваги при виконанні завдань, в порівнянні з військовослужбовцем, умови перебування якого були екстремальними", – каже директорка компанії.
Крім того, як наголошує виробник, не менш важливе значення має стабільність роботи обладнання, для чого наряду з кондиціонерами в техніку встановлюються спеціальні підігрівачі силової установки, які забезпечують надійний старт двигуна під час морозів.
Докладніше про результати виставки Eurosatory 2024, а також про те, з якими складнощами доводиться зустрітися українським виробникам військового обладнання, виходячи на міжнародний ринок – в нашому інтерв'ю з Юлією Ясногородською.
Читайте також: В Україні разом із Rheinmetall будуть ремонтувати артилерійські системи, вочевидь, САУ PzH 2000