xcounter
#

Український Су-25 "засвітився" з американськими 127-мм ракетами "повітря-поверхня" з 50-х років

10567
Український Су-25, фото ілюстративне, джерело: прес-служба 299- бригади
Український Су-25, фото ілюстративне, джерело: прес-служба 299- бригади

Про передачу ракет Zuni Україні повідомлялося на початку цього року

Ще на початку січня цього року США в одному з пакетів оборонної допомоги оголосили про передачу Україні некерованих 127-мм авіаційних ракет класу "повітря-поверхня" під назвою Zuni. Йшлося про передачу чотирьох тисяч ракет, які фактично є аналогами радянських некерованих авіаційних ракет типу С-13, окремо повідомлялося, що ракети Zuni мають бути адаптовані для пусків як з літаків, так і з гелікоптерів.

І от сьогодні, через чотири місяці після оголошення про передачу цих ракет Україні, вони вперше були помічені в Україні разом зі штурмовиком Су-25 Повітряних Сил ЗСУ.

Читайте також: ЗСУ вперше показали, як наша авіація знищує рашистів "розумними бомбами" JDAM-ER (відео)

Ракети спершу були опубліковані у соцмережах із двома замальованими точками підвіски літака, а згодом фото ракет разом з літаком опублікував і командувач ПС ЗСУ генерал-лейтенант Микола Олещук.

Детально про ракети Zuni ми вже розповідали раніше – розробка цієї зброї стартувала у 1950-х роках, на озброєння ракета була прийнята у 1957 році. Ракета має дальність у 8 км (у деяких джерелах кажуть про 9 км), може мати різні бойові частини, зокрема осколково-фугасну та бронебійну, масою від 20,7 до 25,6 кг.

Ракета некерована, і тут варто згадати ось таке – що ще в 2006 році в компанії MBDA мали ініціативний проект зі створення Laser-Guided Zuni Rocket, яку можна порівняти з системою наведення Advanced Precision Kill Weapon System (APKWS) для некерованих ракет Hydra 70, які успішно застосовують ЗСУ проти рашистів. Відомо, що Laser-Guided Zuni Rocket пройшла успішні випробування у 2009 році, зокрема і по рухомих цілях.

Читайте також: Повітряні Сили "натякають", що отримали дуже багато ракет HARM для знищення ППО рашистів