xcounter
#

Україна раніше мала 185 ракет і 50 пускових до ОТРК "Ельбрус", Ан-2 як дрон-камікадзе та інші новини тижня

13288
ОТРК "Ельбрус" в строю ЗСУ, архівне фото від НІП "Тиск"
ОТРК "Ельбрус" в строю ЗСУ, архівне фото від НІП "Тиск"

Розповідаємо про ці та інші матеріали й події тижня включно із тим, як Південна Корея відмовилася продавати Україні озброєння

Пропонуємо ознайомитися з оглядом подій та матеріалів тижня, короткий опис яких ми зібрали для вас у цій статті

ОТРК "Ельбрус"

Зазвичай заведено згадувати історію про те, як Україна у 1999 році передала РФ в оплату боргу за газ вісім Ту-160, три Ту-95МС і 575 ракет типу Х-55, як приклад нашого втраченого потенціалу, яким зараз користується ворог.

Читайте також: Туреччина нібито має важелі, щоб вмовити США по F-35, але що зараз із С-400
ОТРК "Ельбрус" в строю ЗСУ, архівне фото від НІП "Тиск"
ОТРК "Ельбрус" в строю ЗСУ, архівне фото від НІП "Тиск"

Чому Україна в свій час взагалі була вимушена відмовитись від Ту-160, ми писали в окремій публікації. А зараз хочемо пригадати іншу історію – як до 2011 року наша країна зняла з озброєння та утилізувала ОТРК "Ельбрус", він же "Скад", по якому був запас у 185 ракет та 50 пускових установок.

Т-80 та БМП-3

Армія Південної Кореї почала використовувати свої Т-80 та БМП-3, отримані від РФ у 1990-х роках, в якості мішеней на полігонах для випробування своїх дронів-камікадзе. Відповідні фото поширили спочатку південнокорейські ЗМІ, а потім вони з’явились і в наших соцмережах.

Т-80
Південнокорейські військові використовують Т-80 як мішень для БПЛА, листопад 2024 року, фото з відкритих джерел

На кадрах можемо побачити, що для таких випробувань південнокорейські військові використали мінімум два Т-80 та одну БМП-3. І на перший погляд це все виглядає як просто красномовна вказівка на те, що цю бронетехніку Південна Корея передавати для ЗСУ не збирається. Розповідаємо, як сприймати, що Південна Корея свої Т-80 та БМП-3 почала використовувати як мішені для БПЛА замість віддати ЗСУ.

Південна Корея

Візит української делегації, на чолі з міністром оборони Рустемом Умеровим, до Південної Кореї скоріш за все завершився без жодного позитиву у питанні отримання південнокорейського озброєння. При цьому мова не йшла про прохання допомоги. Україна приїхала закуповувати, але все одно отримала відмову.

KM-SAM (Cheongung)
KM-SAM (Cheongung)

Українська делегація під час зустрічей, включно із президентом Південної Кореї Юн Сок Йолем, підіймала питання закупівлі, в першу чергу, ЗРК KM-SAM (також відомий як Cheongung). А також РЛС для системи протиракетної оборони та контрбатарейні радари.

Ан-2

Вніч на 26 листопада 2024 року розрахунки протиповітряної оборони рашистів помітили невідомий літальний апарат над нафтопереробним заводом "Газпром нефтехим Салават" за 1400 кілометрів від державного кордону України, та відкрили вогонь на ураження.

Росіяни думали, що стріляють по безпілотнику-камікадзе, але виявилось, що це був цивільний Ан-2, екіпаж якого був чомусь не в курсі, що над НПЗ польоти заборонені. Літак виконував переліт за маршрутом "Уфа-Салават-Уфа", та попри отримані пошкодження, зміг приземлитись в аеропорту тої ж Уфи. Розповідаємо, як рашисти "підказали" ідею, що для ударів по НПЗ можна використовувати БПЛА-камікадзе на базі Ан-2.

Читайте також: Bayraktar TB2 в небі з винищувачами F-16: у Румунії на параді вперше пролетять безпілотники