Очільник оборонного відомства Туреччини Яшар Гюлер заявив раніше цього тижня, що Сполучені Штати нібито зрештою змінили свою позицію щодо участі Анкари у програмі винищувачів п’ятого покоління F-35 - мовляв, після того, як США "побачили, що ми [Туреччина] можемо запустити та побудувати [новий винищувач KAAN], то Вашингтон зрештою вирішив змінити свою думку щодо F-35 для Туреччини.
"Тепер вони [американці] висловлюють готовність надати F-35. Однак жодного прогресу не досягнуто. Ми наполягаємо на повернення нашої частки виробництва та зберігаємо нашу заявку на придбання F-35", - цитує слова міністра оборони країни видання Anadolu.
Читайте також: Туреччина закупить 40 Eurofighter, Німеччина через два роки нарешті дала "зелене світло"
Звичайно, що така заява насправді може бути звичайним популізмом і бажанням вивести питання F-35 в публічну площину - варто згадати, що в тій же Туреччині раніше безапеляційно заявляли, що нібито їхній новий винищувач KAAN кращий за F-35.
Ба більше, з огляду на те, що Анкара зрештою знайшла вихід, як зекономити ледь не два десятки доларів на літаках F-16, то вивільнені кошти якраз і мають піти у тому числі на закупівлю винищувачів F-35.
Коротко нагадаємо, що США викинули Туреччину з програми винищувачів п’ятого покоління F-35 після того, як Анкара вирішила закупити російські зенітні ракетні комплекси С-400.
На початку цього року з’явилися новини про те, що США нібито не проти повернути Туреччину в програму F-35, але за умови, що ті відмовляться від російських ЗРК С-400, і тоді розглядався варіант, що зрештою ці системи протиповітряної оборони могли б опинитися в Україні.
Водночас у вересні цього року були повідомлення про те, що США нібито задовольнилися б таким сценарієм - С-400 залишаються в Туреччині, але фактично перебуватимуть під контролем американських військових.
А днями той же міністр оборони Яшар Гюлер зауважив, що Туреччина погодила із США райони, в яких вони будуть використовувати свої ЗРК С-400, і що американців нібито задовольнив такий сценарій.
Читайте також: Серед європейських країн НАТО балістичні ракети на 300+ км має тільки Туреччина, і це проблема