В ніч на 26 листопада 2024 року розрахунки протиповітряної оборони рашистів помітили невідомий літальний апарат над нафтопереробним заводом "Газпром нефтехим Салават" за 1400 кілометрів від державного кордону України, та відкрили вогонь на ураження.
Росіяни думали, що стріляють по безпілотнику-камікадзе, але виявилось, що це був цивільний Ан-2, екіпаж якого був чомусь не в курсі, що над НПЗ польоти заборонені. Літак виконував переліт за маршрутом "Уфа-Салават-Уфа", та попри отримані пошкодження, зміг приземлитись в аеропорту тої ж Уфи.
Читайте також: Новим замовником Super Tucano та KC-390 Millenium хоче стати Словаччина, які важливі проблеми це показує
До цього моменту були повідомлення про аналогічний випадок "дружнього вогню" над територією РФ у вересні цього року, рашистська ППО сприйняла за "безпілотник" цивільний легкомоторний літак, що летів у напрямку Мурманска.
Виходячи з цих двох епізодів можемо припустити, що система обміну даними про повітряний рух для відбиття атак наших БПЛА-камікадзе у росіян досі не налагоджена остаточно, попри всю тривалість далекобійних ударів Сил оборони України по ворожій інфраструктурі.
На цьому тлі буквально на поверхні лежить ідея використати для нових ударів по території РФ безпілотники-камікадзе на базі Ан-2, приблизно так само, як це робив Азербайджан під час війни за Карабах в 2020 році.
Безумовно, є нюанс в тому, що азербайджанці використовували свої дрони на базі Ан-2 скоріше як "приманки" для виявлення та "спаму" позицій вірменської ППО. Але і в нашому випадку виглядає певною мірою доцільним використовувати безпілотники на базі Ан-2 саме для "спаму" російської системи протиповітряної оборони.
З іншої сторони, характеристики Ан-2 дозволяють ставити питання про використання таких літальних апаратів для прямих ударів по військовим об’єктам РФ у прикордонних регіонах. Для початку нагадаємо, що літаки такого типу можуть брати на борт навантаження до 1200 кілограмів, практична дальність польоту може складати до 900 кілометрів, довжина фюзеляжу – 12 метрів, розмах крил – 18 метрів верхнє та 14 метрів нижнє.
Якщо говорити про можливі джерела надходження для СОУ, то певна кількість літаків типу Ан-2 до початку повномасштабного вторгнення була у розпорядженні операторів сільськогосподарської авіації. Зараз польоти цивільних літальних апаратів заборонені через загрозу від російських нападників, на заміну "кукурузникам" поступово приходять агро-дрони, і це також підказує можливий вектор використання для наявних Ан-2.
Читайте також: Німці хочуть RCM як аналог "Паляниці" під різні платформи, але за строками явно не "поспішають"