xcounter
#

Німці хочуть RCM як аналог "Паляниці" під різні платформи, але за строками явно не "поспішають"

3585
Пуск RCM² із M270, ілюстративний рендер від MBDA
Пуск RCM² із M270, ілюстративний рендер від MBDA

Європейські розробники демонструють новий зразок ракетного озброєння, в якому привертає увагу не тільки цікавий дизайн

Німецький філіал оборонної корпорації MBDA показав концептуальне зображення за проектом свого нового зразка ракетного озброєння під позначенням RCM².

Цей проект передбачає створення своєрідного "гібриду" крилатої ракети та безпілотника, що робить його своєрідним аналогом "Паляниці". Але чітких строків по реалізації цього проекту поки що нема, ймовірно ця розробка буде повністю готова у 2030-хх роках. Про це йдеться в публікації порталу The War Zone.

Читайте також: Німеччина за два роки лише наблизилась до купівлі PULS на заміну переданим ЗСУ M270, але без ракет
Рій дронів RCM², ілюстративний рендер від MBDA

Як уточнюють автори видання, позначення RCM² тут розшифровується як Remote Carrier Multidomain Multirole Effector, перша презентація цього проекту відбулась під час аерокосмічної виставки ILA, що пройшла у Берліні влітку 2024 року.

Відомо, що RCM² матиме довжину фюзеляжу в 3,96 метрів, стартову масу в 340 кілограмів без стартового прискорювача й дальність польоту орієнтовно 500 кілометрів.

При цьому передбачається, що ракета-дрон RCM² матиме управління у польоті безпосередньо від одного або кількох операторів "по ланцюжку", а модульний принцип конструкції дозволятиме "вкручувати" на літальний апарат або бойову частину з вибухівкою, або ж відсік із апаратурою для розвідки чи ведення радіоелектронної боротьби.

Пуск RCM² із A400M, ілюстративний рендер від MBDA

Окрім управління від оператора, на RCM² передбачається можливість використання комбінованої системи навігації, яка включатиме в себе TERCOM, датчик GPS-навігації, інерціальну систему наведення та інфрачервону ГСН. При цьому передбачається, що RCM² зможе баражувати у визначеному районі для "полювання" на рухомі цілі.

Також передбачається, що RCM² можна буде запускати з різних типів платформ, зокрема із транспортного літака A400M, вертикальної пускової установки Mk 41 на кораблях ВМС Німеччини та із M270 MLRS.

Водночас, у цій доволі цікавій розробці відкритими лишаються насправді навіть два моменти. Перший із них - строки розробки, які вказуються поки на загальному рівні фразою "буде завершено раніше, аніж проект FEANIX від Diehl Defense, завершення якого заплановано на 2040-і роки".

Пуск RCM² із бойового корабля, ілюстративний рендер від MBDA

Тобто іншими словами, передбачається, що розробка RCM² займе кілька років та завершиться десь у 2030-х роках, хоча з огляду на рівень загрози від Росії, таке озброєння треба явно буквально "на вчора".

Ну і друге відкрите питання – це співвідношення "ефективність/вартість", яке очікується у випадку з проектом RCM².

Раніше Defense Express розповідав про те, що Велика Британія замовляє розробку своєї "Паляниці": далекобійної, дешевої та масової зброї за проєктом Brakestop.

Читайте також: Франція хоче мати свою балістичну ракету на 1000 км, якраз до Москви