xcounter
#

Україна отримала перший пакет на 1 млрд доларів від США, який виділено у межах допомоги на 61 млрд доларів

6554
Україна отримала перший пакет на 1 млрд доларів від США, який виділено у межах допомоги на 61 млрд доларів

Цей пакет допомоги озброєнням надається за програмою президентського вилучення та посилить ЗСУ вже найближчими днями

Одразу після того, як президент США Джо Байден підписав закон про фінансування допомоги Україні загальним розміром 60,84 мільярда доларів, яка місяцями блокувалась у Конгресі США трампіським крилом республіканської партії, було оглошено перший пакет за прогамою президентського вилучення.

Він має розмір в 1 млрд доларів та охоплює:

Читайте також: ЗСУ почали отримувати "Козак-5" від "Практики" вагомими партіями
  • ракети RIM-7 та AIM-9M, які використовуються у системах ППО, включно з радянськими ЗРК, які були адаптовані до них за програмою FrankenSAM
  • ракети Stinger для ПЗРК та ЗРК Avanger
  • додаткові боєприпаси до HIMARS
  • 155- (включно з кастеними), 105-мм артилерійські боєприпаси та 60-мм міноменті міни
  • ПТРК TOW, Javelin та протитанкові гранатомети AT-4
  • БМП Bradley, неназвані бронеавтомобілі, HMMWV та машини логістичного забезпечення у невизначеній кількості
  • високоточні авіаційні боєприпаси, обладнання аеродромного забезпечення
  • міни, саперне оснащення, прилади нічного бачення, кулеметні та інші набої, запасні частини тощо

Таким чином це перший повноцінний пакет допомоги від США з кінця 2023 року, якщо не рахувати один єдиний екстрений у березні.

Зазначимо, що після підписання закону про допомогу, шлях до поновлення стабільної передачі озброєння для України знову відкритий.

Більше того, практика показала, що між підписанням Джо Байденом законопроекту та виділенням допомоги, пройшли просто хвилини.

Зазначимо, що у Пентагоні раніше вже офіційно заявили, що перший пакет допомоги у цій новій "серії" сконцентрується на "на найнагальніших потребах", а його вміст сформований у тісній співпраці з Україною. Передача озброєння, як зазначили у міноборони США займе лише декілька днів.

Варто нагадати, що із загального пакета фінансування у 60,84 мільярда доларів лише частина призначена на озброєння. Бо у цій сумі також - 7,9 млрд доларів кредитної фіндопомоги та 11,3 млрд на поточні американські операції в регіоні.

А безпосередньо на озброєння заплановано 23,2 млрд для поповнення запасів Пентагону після передачі зброї Україні. 13,8 млрд на програму USAI, коли зброя замовляється у виробників та передається до ЗСУ в міру виготовлення. А ще 1,6 млрд, як суму, на яку можливо безоплатно отримати озброєння за програмою Foreign Military Financing (іноземне воєнне фінансування).

Читайте також: В'єтнам закупить корейські САУ K9, які є абсолютним бестселером