xcounter
#

ЗСУ почали отримувати "Козак-5" від "Практики" вагомими партіями

5143
ЗСУ почали отримувати "Козак-5" від "Практики" вагомими партіями

"Козак-5" вже постачався до Нацгвардії та прикордонників, поодиноко помічався у деяких підрозділах ЗСУ, але тепер мова йде про серійні постачання до ЗСУ

Бійці 225-й окремого штурмового батальйону Збройних Сил України отримали партію вітчизняних бронеавтомобілів від "Практики", про що повідомив міністр оборони України Рустем Умєров під час передачі цієї техніки до підрозділу.

Як повідомив міністр, загалом було передано 15 броньованих машин "Козак-2М1" та 25 одиниць "Козак-5".

Читайте також: В'єтнам закупить корейські САУ K9, які є абсолютним бестселером

І якщо "Козак-2М1" вже давно відомий у ЗСУ, бо ця машина була прийнята на озброєння ще у 2020 році, то "Козак-5" до повномасштабного вторгнення РФ посилював інші силові структури, зокрема Нацгвардію та Прикордонні війська.

Хоча вже станом на 2023 рік було відомо про експлуатацію "Козак-5" у Збройних Силах, зокрема у 25-й окремій повітрянодесантній Січеславській бригаді, де машина також отримала дуже схвальні відгуки.

Таким чином, вочевидь "Козак-5" тепер буде помічатися у строю ЗСУ значно частіше. Сама машина, яка позиціонується універсальний броньований автомобіль, базується на шасі Ford F-550 4х4, який розрахований на п'ять місць та має рівень захисту STANAG 4569 lvl 2.

Шасі було спеціально посилено, встановлені потужніші гальма, елементи підвіски та мостів. При повній вазі у 10 тонн "Козак-5" оснащений дизельним двигуном на 330 к.с. об'ємом 6,7 літра та 10-ступеневою АКПП.

Читайте також: Що це за бомби Paveway IV для України, які нібито будуть передані Британією