xcounter
#

В'єтнам закупить корейські САУ K9, які є абсолютним бестселером

8981
САУ K9
САУ K9

РФ втрачає ще одного потенційного покупця озброєння на своєму традиційному ринку

Корейське озброєння продовжує знаходити все нових і нових покупців і на черзі опинився В'єтнам, що націлився придбати САУ K9. Ця артилерійська система вже є флагманом продажів оборонного гіганта Hanwha і В'єтнам може стати дев'ятим іноземним оператором K9 після Норвегії, Фінляндії, Польщі, Естонії, Єгипту, Індії та Туреччини, а також Австралії. До цього переліку також слід додати Румунію, яка знаходиться у стані закупівлі 54 самохідних артустановок К9.

Але поки мова йде лише про наміри, які оголосили у міністерстві оборони країни. Тому попереду можуть бути ще доволі довгі внутрішні процеси з отриманням дозволу уряду та виділенням коштів. Але загалом мова йде про доволі очікувану угоду, натяки на яку з'явились ще весною 2023 року, коли очільник в'єтнамського оборонного відомства провів зустріч із керівництвом Hanwha та оглянув K9A1 корейської армії.

Читайте також: Британія шукала заміну AS90, вона її таки знайшла, і це буде саме німецька RCH 155
САУ K9

Також угода більш ніж реалістична через потребу В'єтнаму оновити артилерійський парк, який, в першу чергу складається із радянських причіпних гармат Д-30, М-46 та Д-20, яких у нього понад 2 тисячі, декількох десятків САУ 2С1 "Гвоздика", 2С3 "Акація" та незначна кількість ще американських 105-мм M101 та 155-мм M114 40-х років.

Також, як пише Janes, з опорою на власні джерела, мова буде йти про доволі потужний контракт на 108 САУ. Враховуючи очікувану вартість контракту із Румунією, то одна K9 зараза коштує 13,9 мільйона доларів. Тобто потенційний контракт із В'єтнамом цілком може потягнути на 1,5 млрд доларів.

Доволі важливим є те, що Корея цілком може вичавити РФ з в'єтнамського ринку, бо у 2010-х роках В'єтнам займав близько 9% всього російського експорту озброєння. А на руку Кремля грало і те, що 75% всієї військової техніки та озброєння в'єтнамських збройних сил - радянські зразки.

Хоча слід додати, що попри активне скорочення Ханоєм оборонної співпраці з РФ через загрозу санкцій, на допомогу знову прийшла Білорусь, у долі експорту якої перше місце із 30% у періоді 2019 - 2023 років займає саме В'єтнам.

Читайте також: Як штучний інтелект пройшов "хрешення вогнем" в ЗСУ, і заодно в ЦАХАЛі під час боїв у Газі