Корейська самохідна артилерійська система K9 Thunder від Hanwha цілком може отримати вже десятого замовника. Про це прямо говорить візит міністра оборони В'єтнаму Фан Ван Джанга у Корею під час якої він зустрівся з керівництвом компанії та особисто оглянув K9A1 корейської армії.
Сам візит, який публічно був висвітлений лише згодом, пройшов 27-29 березня, про що повідомило в'єтнамське оборонне відомство. І для самого В'єтнаму рішення оновити свої артилерійські системи доволі очікувано, бо наразі він в основному експлуатує радянські артсистеми - САУ 2С1 "Гвоздика", 2С3 "Акація", загалом близько 30 одиниць, а також понад 2 тисяч Д-30, М-46 та Д-20, а також назначу кількість 105-мм M101 та 155-мм M114 40-х років.
Читайте також: Польські МіГ-29 вже в Україні вдвічі швидше ніж очікувалось: але потребу у сучасних винищувачів це не знімає

Але формально для самого В'єтнаму це вже друга спроба лише за останній час оновити свою артилерію, бо у 2015 році з'явилась інформація про перемовини з Nexter Systems відносно закупівлі одразу 108 САУ CAESAR. Але ніяких практичних кроків у цьому напрямі зроблено не було.
Більше того, у 2021 році, можливо надихнувшись, В'єтнам розробив власну САУ на шасі КРАЗ - PTH130-K225B, яку почав створювати у 2017 році. Ця САУ виконана у доволі специфічному радянському калібрі 130 мм, бо використовується гармата M-46 і на дуже видозміненому шасі 6×6 КрАЗ-255Б. Але з огляду на цікавість посадовців В'єтнаму до K9 Thunder, експеримент навряд видався супер-вдалим.
Водночас корейська САУ дійсно може бути для країни вкрай цікавою з огляду на можливість Hanwha доволі швидко виконувати замовлення, а також через ціну самої артилерійської системи. Зокрема вартість K9 за останніми контрактами становить 11,32 млн доларів, що майже вдвічі дешевше за PzH 2000, хоча й дорожча через гусеничну базу за колісний CAESAR. Звісно за умови, коли В'єтнам, подивившись на K9, не захоче повторити "хід конем" та проекспериментувати зі спробую створити свій аналог.
А якщо В'єтнам все ж таки закупить K9 Thunder, то стане вже десятим її оператором. Зокрема, окрім самої Кореї, цю САУ вже експлуатує: Естонія, Фінляндія, Норвегія, Індія, Польща. Серед замовників - Австралія та Єгипет, а Туреччина виробляє на основі K9 свою T-155 Fırtına.
Читайте також: Німеччина створює ще один центр, який буде ремонтувати західну техніку для ЗСУ, тепер у Румунії