xcounter
#

Удар по Києву з С-400: ЗСУ відбили наймасовішу атаку балістичних ракет по Києву

4398
Удар по Києву з С-400: ЗСУ відбили наймасовішу атаку балістичних ракет по Києву

Ще ніколи ворог для удару по містах одночасно не випускав 10 балістичних ракет

Сьогодні, рівно о 3 ночі РФ завдала наймасовішого удару балістичними ракетами по Києву за весь час, загалом ворог випустив 10 ракет. З них всі 10 було збито, що також є рекордним показником знищення балістичних цілей в одній концентрованій атаці.

Відносно типу ракет які були РФ використані сьогодні, то наразі у Командуванні ПС ЗСУ ця графа йде з приписом "уточнюється". Але за інформацією від Офісу Президента мова йде про ракети 48Н6 від ЗРК С-400, яким ворог також, за непідтвердженою інформацією, бив у ночі 11 грудня.

Читайте також: РФ запланувала зробити 70 Ту-214 на заводі-виробнику Ту-160 і Ту-22М3, а план не виконується

Нагадаємо, що перше їх використання для удару по Києву було зафіксовано ще у січні 2023 року. Тоді уламки ракет, які Україна ще не могла перехоплювати були ідентифіковані, як 48Н6ДМ.

Ці ракети мають дальність знищення аеродинамічних цілей до 250 км та оснащені бойовою частиною вагою 180 кг. Дальність ж удару по землі у будь-якому випадку перевищує позначку 250 км, що означає втрату керування ракети ЗРК С-400 та її вільне падіння кудись у район цілі з висоти у декілька кілометрів.

48Н6
48Н6

Але треба зазначити, що у вересні цього року у РФ повідомили про роботи зі створення ракети для С-400, яка спеціально призначена для ураження наземних цілей та повинна мати більшу бойову частину та точність.

Також треба зазначити, що попри збиття ракет, їх уламки все одно падають. Й хоча жодного прямого влучання у споруди немає, декілька бойових частин вочевидь все ж впали поряд з житловими будинками. Відповідно до повідомлення Київської міської військової адміністрації, зокрема у Дніпровському районі столиці вибуховою хвилею вибило вікна у двох багатоповерхівок. Також палаючі уламки впали на приватний будинок у Дарницькому районі, на 9-поверхівку у Деснянському районі викликавши пожежі.

удар рф по києву

Станом на ранок 53 особи постраждало, з яких 34 отримали різані рани тіла (зазвичай такі травми через розбите скло), ще у 8 - гострий стрес, інші - садни, опіки тощо. Водночас, якщо хоча б одна ракета не була б збита, то при потраплянні у багатоповерхівку мова б йшла про на порядок більшу кількість постраждалих та десятки, якщо не сотні загиблих.

Тим більше мова йде про дійсно найбільш концентровану атаку балістичним озброєнням по місту за весь час. Зокрема навіть коли 16 травня 2023 року ворог завдав удар по Києву, а Patriot працював у режимі "кулемета", ворог випустив тоді шість Х-47 "Кинжал" та три балістичні ракети, тобто загалом 9 балістичних цілей, але тоді ще летіли й крилаті ракети.

Читайте також: Щоб отримати хоч партію ПЗРК, треба чекати мінімум 1 рік, і то якщо встигли "зайняти чергу"