Генеральний штаб Збройних Сил України повідомив про успішне завершення одного з етапів випробувань українських дронів на оптоволокні, які мають пройти кодифікацію. Це дозволить розпочати їх масове постачання у межах державних замовлень. Нагадаємо, що оптоволокно у FPV-дронах дозволяє повністю ігнорувати РЕБ і так, воно доволі міцне.
У повідомленні зазначено, що мова йде про цілий ряд розробок, а дрон під назвою Black Widow Web 10, який може пролетіти до 5 км та нести бойову частину вагою до 2 кг, вже пройшов цю процедуру та отримав код НАТО на "цілу лінійку рішень використання БПЛА".
Читайте також: Як сирійські С-200 та ЗРК "Бук" допомогли США виправдати $74 млрд затрат на F-22 Raptor
Щодо названого дрона, то у Міноборони України ще у вересні цього року повідомили про кодифікацію та допущення до постачання у війська безпілотного авіаційного комплексу "Чорна вдова" (англійською також Black Widow). Але цей дрон був названим багаторазовим та ефективним, як в день, так і в ночі, зокрема у якості "бомбера", а от його використання у якості камікадзе названо опціональним.
Також на оприлюднених тоді зображеннях було видно, що мова йде про дрон із радіоуправлінням. Але зазвичай розробники дронів мають цілу лінійку продукції. Водночас назва Black Widow цілком ходова й може використовуватись різними виробниками.
Водночас те, що зараз українські дрони на оптоволокні проходять кодифікацію максимально позитивно. Але справа в тому, що про наявність перших зразків вітчизняних оптоволоконних дронів було відомо ще у березні цього року. При цьому тести, з огляду на відео, проводились ще літом 2023 року.
Свою чергою РФ почала використання дронів на оптоволокні весною 2024 та за цей час наростила їх виробництво та активно й на жаль успішно застосовує на полі бою. І на жаль Україні цій темі об'єктивно не приділили відповідну увагу, що цілком закономірно, бо дискусія чи є такі дрони безперспективним глухим кутом, тимчасовим рішенням чи новим витком технологій досі актуальна. Водночас РФ маючи величезний ресурс може пробувати та завалювати грошима всі проєкти, при цьому розуміючи, що більшість з них прогорить, але деякі "вистрілять".
Читайте також: Удари "Искандер" та KN-23 по Києву: заплановані чи каприз ображеного Путіна