xcounter
#

У Венесуелі на референдумі погодили війну з Гайаною, а Бразилія на посилення кордону направила 60 солдатів

4829
У Венесуелі на референдумі погодили війну з Гайаною, а Бразилія на посилення кордону направила 60 солдатів

У випадку війни Гайана фактично не має шансів, а це ситуація, є прямим наслідком безкарності Кремля

Південна Америка опинилась на межі першої війни за десятиріччя, після висадки США у Панамі у 1989 році та останнім внутрішнім конфліктом між Сальвадором та Гондурасом у 1969 році.

3 грудня у Венесуелі відбувся референдум щодо можливості застосування будь-яких законних засобів для відвоювання регіону Ессекібо, який складає 2/3 території сусідньою Гайаною. А за офіційними даними 95% населення країни проголосували "за".

Читайте також: Скільки 155-мм снарядів для України може виготовити Rheinmetall на 142 млн євро і що там ще цікавого

Не заглиблюючись в історію, зазначимо, що вся зацікавленість Ессекібо у Каракасі вкрай сильно активізувалась на фоні знаходження декілька років тому у територіальних водах цієї країни потужних нафтових запасів, а політична та економічна криза у Венесуелі цілком підштовхує проросійського лідера країни Ніколоса Мадуро до "маленькоїпереможної війни".

Ессекібо
Територія Ессекібо

Але справа в тому, що весь розклад сил Венесуели проти Гайани (детально в окремому матеріалі) - це шість дивізій проти трьох батальйонів. Тобто жодного шансу окрім партизанської війни власні сили Гайани навряд чи зможуть реалізувати.

Певною мірою почати війну могла б завадити Бразилія, яка з 2019 по 2022 рік тримала дипломатичні відносини з офіційним Каракасом розірваними. Але з початком 2023 року Бразилія взяла курс на нормалізацію відносин. А останні заяви з цієї країни цілком могли запалити "зелене світло" для Венесуели.

Як повідомило бразильське TV Globo, міністр оборони країни Хосе Мусіо повідомив про посилення кордону у районі стику територій Бразилії, Венесуели та Гайани. Оголошена кількість додаткових сил - 60 солдатів, які мають посилити наявні сили у 70 бійців. Тобто всю цю ділянку кордону будуть охороняти рота задача якої - не допустити проходження венесуельських військових через територію країни. І жодні інші заходи не планується.

Й загалом вся ця ситуація цілком демонструє, що безкарність агресії породжує лише нову агресію. Й те, що РФ не отримала належу відповідь за анексію частини Грузії та України вже призвело до повномасштабної найбільшої у Європі війни з часів Другої світової - лише "зелене світло" на будь-які дії будь-якого диктатора.

Оновлено:

На наступний день, 5 грудня, Reuters повідомила про плани міноборони Бразилії збільшити контингент у прикордонному районі до 600 солдатів за рахунок підрозділу 18-гро механізованого полку на БТР Guaicuru.

Читайте також: Болгарія не передаватиме 100 застарілих БТР до України: президент наклав вето - наскільки це критично