xcounter
#

Скільки 155-мм снарядів для України може виготовити Rheinmetall на 142 млн євро і що там ще цікавого

8086
Постріл з САУ PzH 2000, фото – 43-ї окремої артилерійської бригади ЗСУ
Постріл з САУ PzH 2000, фото – 43-ї окремої артилерійської бригади ЗСУ

У Rheinmetall розповіли про новий контракт у рамках виробництва для України артилерійських боєприпасів

Німецька оборонна компанія Rheinmetall повідомляє, що отримала велике замовлення на виробництво артилерійських боєприпасів для України — замовником є одна з країн-членів НАТО, загальна сума становить 142 млн євро, у рамках якої компанія має виготовити десятки тисяч 155-мм артилерійських боєприпасів (якщо брати ціну у 3300 євро за боєприпас — орієнтовно 43 тисячі боєприпасів).

Rheinmetall 155-мм артилерійські боєприпаси
Фото — Rheinmetall

Ці боєприпаси будуть поставлені вже у 2025 році, а виробляти їх буде Rheinmetall Expal Munitions, іспанський боєприпасний завод, який німецька компанія придбала за 1,2 млрд євро, про що стало відомо у листопаді 2022 року. Це, власне, всі дані, що у Rheinmetall розповідають про новий контракт, який отримала компанія.

Читайте також: Чи могла Україна виробити "гори артилерійських боєприпасів", як сказав Бен Ходжес

Далі німці уточнюють, що виробництво і поставка Україні 40 тисяч артилерійських 155-мм боєприпасів з минулого замовлення (ймовірно, йдеться про черговий контракт за жовтень на 100 тисяч 155-мм снарядів) має відбутися вже у наступному, 2024 році.

155-мм боєприпаси
155-мм боєприпаси DM121, фото — Rheinmetall
Нагадаємо, що раніше у Німеччині на рівні міністра оборони країни оголосили, що у планах на наступний рік у рамках оборонної допомоги від Німеччини поставити Україні протягом року загалом 140 тисяч 155-мм снарядів. Причому, згідно зі списком оборонної допомоги, що Німеччина поставила нам з лютого 2022 року, за цей час Сили оборони отримали 25,750 фугасних, і ще 20,872

освітлювальних та димових 155-мм снарядів, а також неназвану кількість високоточних боєприпасів SMArt та VULCANO.

У Rheinmetall акцентують на тому, що попит на артилерійські боєприпаси дуже високий, і не тільки через війну в Україні, але й потреби країн-членів НАТО та ЄС поповнювати власні запаси. І тому компанія в наступному році на своїх заводах у Німеччині, Іспанії, Південній Африці та Австралії планують розширювати свої власні виробничі потужності та вийти на річний обсяг у 700 тисяч снарядів.

Щодо поповнення запасів Бундесверу, то зараз компанія має низку багаторічних рамкових угод на 1 млрд євро, у рамках яких буде поставлено "декілька сотень" боєприпасів — через галопуючи ціни на озброєння точну кількість вирахувати важко, але якщо взяти той же цінник у 3300 євро (на прикладі "жовтневого" контракту Rheinmetall), то виходить орієнтовно 303 тисячі боєприпасів.

Читайте також: У Міноборони підтвердили, що Україна працює над таємничим "довгим "Нептуном"