xcounter
#

У США ставлять потребу у дронах та системах протидії цій загрозі на рівень зі 155-мм снарядами

2605
Фото: U.S. DoD
Фото: U.S. DoD

І знову акцентують, що Сполученим Штатам зараз критично важливо погодити додаткове фінансування, зокрема й для України, щоб мати можливість розвивати ті чи інші проєкти

Заступник міністра оборони США з закупівель та забезпечення Білл ЛаПланте наголосив, що розвиток напрямку боротьби з безпілотними літальними апаратами сьогодні є надважливим питанням для Сполучених Штатів — як у контексті підтримки Сил оборони України та ЦАХАЛу, так і власного війська.

ЛаПланте каже, що це "термінове питання" і що сьогодні "нам потрібні масштабні можливості протидії БПЛА". На його думку, на розвиток засобів протидії дронам варто виділяти більше грошей і працювати над виробничими лініями, щоб швидше прогресувати, розповідають у виданні Breaking Defense.

Читайте також: На 2024 рік на дрони для ЗСУ закладено більше ніж на все озброєння у 2021 році
система протидії дронам
M-LIDS (Mobile-Low Integrated Defeat System), фото — U.S. DoD

Причому у цьому випадку він передусім говорить про погодження додаткового фінансування на понад 100 млрд доларів, що включає 61 млрд доларів для України, допомогу Ізраїлю та інші безпекові потреби. І що у це фінансування включено також і такі важливі напрямки, як безпілотники, а також засоби протидії цій загрозі.

Причому ЛаПланте акцентує, що необхідність розвитку цього напрямку зокрема й для Армії США оцінюється на рівні з розширенням виробництва 155-мм артилерійських боєприпасів. Тим паче, що потенційний противник США сьогодні це Китай, який має перевагу у вигляді дешевих масових дронів, тоді як американська "оборонка" вміє робити передусім дорогі високотехнологічні безпілотники.

У контексті безпілотників ЛаПланте акцентує — сьогодні треба активно переходити від прототипів до виробництва, яке має бути масштабоване, а апаратне забезпечення дронів — адаптивне.

DE M-SHORAD
Система DE M-SHORAD. Фото U.S. Army

Водночас рішення з протидії дронам мають бути дешевшими, ніж загрози — щось на кшталт, наприклад, лазерних систем, над якими сьогодні активно працюють у Пентагоні тощо. Зокрема акцентують на високій ефективності проти дронів 30-мм гармат, а також важливості систем РЕБ проти роїв дронів, але наголошують, що "срібної кулі" проти цієї загрози сьогодні не існує.

Нагадаємо, раніше Defense Express детально розповідав про те, як армія США планує протидіяти дронам і що в неї є зараз, і там насправді не все так позитивно. Водночас останніми роками США активізували роботу у цьому напрямку, що виливається у такі розробки, як, наприклад, зенітний дрон Roadrunner, який має стати дешевим засобом ППО проти безпілотників.

Читайте також: У РФ кажуть, що мають систему "свій-чужий" для їхніх БПЛА, щоб ППО не гатила по власних дронах