xcounter
#

У США ще довго будуть підтримувати ракети MIM-23 HAWK, але причина - не лише Україна

3628
У США ще довго будуть підтримувати ракети MIM-23 HAWK, але причина - не лише Україна

Попри те, що ЗСУ отримали MIM-23 HAWK, Україна не є основним оператором цих ЗРК, а дефіцит засобів ППО у світі такий, що навряд поточні його оператори будуть його списувати

У США відкрили модернізований центр обслуговування ракет до зенітних ракетних комплексів MIM-23 HAWK та "нестандартних ракетних систем", який має назву Theater Readiness Monitoring Facility.

Відкриття оновленого об'єкту, який є частиною McAlester Army Ammunition Plant у Оклахомі відбулось ще 20 лютого, про що днями повідомила прес-служба сухопутних військ США. При цьому ЗРК HAWK не стоять на озброєнні американського війська, але ще залишаються у строю деяких країн світу, а також стали доволі важливим посиленням протиповітряної оборони України.

Читайте також: А що справді в РФ по двигунам на МиГ-31К під "Кинжал", і чому могло стати менше тривог через ці літаки

Центр має проводити весь перелік робіт з відновлення, ремонту, випробування та повторної сертифікація ракет до HAWK. При цьому, станом на 2025 рік на McAlester Army Ammunition Plant було проведено перевірку 2751 ракети до цього ЗРК. Водночас за який саме період не зазначено й цілком можливо що мова йде про весь час з кінця 1950-х років, коли HAWK з'явився на озброєнні.

У будь-якому випадку вкладання коштів у модернізації центру обслуговування ракет до MIM-23 HAWK є доволі красномовним кроком на тлі світового барку наземних систем ППО загалом. Справа в тому, що цей ЗРК станом на 2021 рік вже був знятий чи активно знімався з озброєння багатьох країн та об'єктивно "доживав" свій строк експлуатації.

Але наразі країни, які експлуатують ці ЗРК, а це Іспанія, Швеція, Румунія (зараз лише веде тендер на 2,7 млрд євро на заміну), Греція, Туреччина, Єгипет, Йорданія (у деяких джерелах ще фігурує ОАЕ, Саудівська Аравія та Сінгапур) тепер можуть пригальмувати ці рішення, а не зробити, як Тайвань, який у 2023 році вивів всі ці ЗРК з експлуатації. І з цим якраз і пов'язано рішення США щодо вкладання грошей в оновлення свого центру обслуговування.

Також важливо пам'ятати, що ще одним оператором MIM-23 HAWK є Україна, яка отримала дві батареї MIM-23 HAWK від Іспанії. І це єдині публічно відомі постачання цих засобів ППО. А для підтримки їх боєздатності у квітні 2024 року США було погоджено продаж Україні "систем забезпечення ракетної системи HAWK" з граничною вартістю до 138 млн доларів.

Читайте також: Бундесвер розкрив кількість переданих ЗСУ ракет до Patriot та IRIS-T