Зенітний ракетний комплекс NASAMS, який може знищувати цілі на дальності до 40 км, прибуде до України вже у листопаді, про що офіційно оголосили під час брифінгу для ЗМІ у Пентагоні.
"Ми очікуємо, що NASAMS буде доставлено протягом наступних кількох тижнів. Звичайно, ми покладатимемося на те, що наші українські партнери оголосять про це, коли вони прибудуть і коли працюватимуть. Але, як ми згадували раніше, ми продовжимо старанно працювати, щоб доставити їх туди якнайшвидше", - було заявлено під час брифінгу.
Читайте також: У Пентагоні розкрили плани РФ у Херсонській області та дані власної розвідки щодо погроз "брудною бомбою"
Необхідно зазначити, що відносно передачі NASAMS вже був певний "фальш-старт" через помилку у синхронному перекладі виступу Президента України під час його інтерв'ю американському телеканалу CBS.
Водночас у Пентагоні не стали уточнювати кількість цих ЗРК, які будуть передані найближчим часом, мова може йти, як про один комплекс, так і про два, про передачу яких було оголошено ще наприкінці червня. Справа в тому, що, як і у випадку з німецьким IRIS-T мова йде про виготовлення комплексів з нуля, що вимагає значно більше часу, ніж передача зі складу збройних сил однієї з союзниць України.
Варто зазначити, що передача навіть одного-двох NASAMS якісно посилить протиповітряну оборону України завдяки тому, що новітні ЗРК мають значно більшу ефективність у порівнянні із радянськими зразками, які зараз є основними у ЗСУ. Зокрема IRIS-T вже довів, що завдяки йому вдається збивати 9 з 10 крилатих ракет.
Зазначимо, що розробники NASAMS, Raytheon та Kongsberg, нещодавно провели випробування ЗРК саме для відпрацювання найбільш ефективних
алгоритмів знищення атаки крилатих ракет, для чого використовувались одночасно ракети трьох типів: AMRAAM-ER, AIM-120 та AIM-9X.
Нагадаємо, що Україна має отримати щонайменше вісім NASAMS, але виготовлення наступних шести, відповідно до укладених контрактів, розтягнеться на строк до літа 2024 року з поступовою передачею у міру виготовлення.
Читайте також: Чи потрібні ЗСУ самохідні 105-мм гармати М1128 Stryker, що знімаються у США з озброєння