xcounter
#

У РФ кажуть, що замість шукати "універсальну РЕБ-пілюлю" треба робити мобільні групи для боротьби з розрахунками

18443
Ворожа антидронна рушниця, фото ілюстративне
Ворожа антидронна рушниця, фото ілюстративне

Йдеться про спеціально навчені команди, які будуть оснащені "технічними засобами і методиками боротьби з FPV"

Голова російського Центру комплексних безпілотних рішень (ЦКБР) Дмітрій Кузякін стверджує, що російському окупаційному війську треба створити "підготовлені команди боротьби з розрахунками FPV-дронів" — на його думку, "FPV-протидію варто віддати фахівцям" і для цього треба організувати роботу декількох мобільних груп які на конкретних ділянках фронту будуть протидіяти розрахункам FPV-дронів.

"Це будуть люди, спеціально навчені знищенню наземного FPV-обладнання і FPV-розрахунків", — відзначив він, наголосивши, що такі мобільні групи мають пройти підготовку і повинні бути оснащені необхідними технічними засобами і методиками боротьби з FPV. "На сьогоднішній день у Росії є і перше, і друге", — акцентує Кузякін.

Читайте також: До 150 доларів за машинний зір FPV-дрона: Мадяр показав готове рішення рашистів

Робота українських FPV-дронів по ворожих роботизованих платформах

Ворог відзначає, що, мовляв, сьогодні "безглуздо" вимагати боротися з FPV-дронами штурмовиків, артилеристів і танкістів, і також, що ідея звести боротьбу з цією зброєю до подавлення самих дронів — оманлива, і що рашисти втрачають час, намагаючись знайти "універсальну РЕБ-пілюлю".

Противник визнає, що сьогодні використання FPV-дронів Силами оборони України "завдає багато незручності" рашистам, і тому Кузякін хоче, щоб у РФ ініціювали введення системної роботи з виявлення і протидії безпосередньо розрахункам FPV.

Кузякін не розкриває, у чому саме він вбачає процес підготовки таких мобільних груп, але загалом зрозуміло, що ворог шукає нові методи протидії українським FPV-дронами, які за умови критичної нестачі артилерійських боєприпасів є важливою складовою на полі бою зі знищення як озброєння та військової техніки, так і живої сили рашистів.

FPV-дрон
Один з прикладів "дивного" захисту рашистів від FPV-дронів

Також варто відзначити, що Сили оборони України мають у своєму активі низку різних способів боротьби з ворожими FPV-дронами і безпілотниками загалом, і знищення розрахунків ворога — один з варіантів протидії цій загрозі. Але й засоби РЕБ різного типу також є важливою складовою боротьби з FPV-дронами противника.

Також ті FPV-дрони, які використовують наші військові, постійно удосконалюються з урахуванням потреб та викликів поля бою. Раніше Defense Express розповідав, як навчають "машинний зір" для FPV-дронів.

Читайте також: Як у РФ "створили" комп'ютер для FPV-дронів з "машинним зором", але все одно це загрозливо