xcounter
#

У пакеті з ракетами Spike для Греції також є й безпілотники Orbiter 3, і вони там насправді не просто так

2800
БПЛА Orbiter, фото: MORH Ministarstvo obrane Republike Hrvatske
БПЛА Orbiter, фото: MORH Ministarstvo obrane Republike Hrvatske

У контракті на постачання протитанкових ракет Spike Греції будуть також й десятки БПЛА

Ізраїль поставить Греції безпілотні літальні апарати у рамках міждержавного контракту – йдеться про безпілотні авіаційні системи Orbiter 3 від компанії Aeronautics, що належить Rafael Advanced Defense Systems і Stolero Aero. Про це розповідає видання Defense News.

Як відзначається, йдеться про постачання "десятків" безпілотників – причому в рамках оголошеного раніше контракту на постачання ракет Rafael Spike наземного, повітряного та морського базування вартістю 404 млн доларів.

Читайте також: Як Ізраїль продає країнам НАТО зброю, котру не має на озброєнні ЦАХАЛ, і в чому тут "підвох"

Потрапив безпілотник у цей пакет не випадково – в Aeronautics позиціонують цю безпілотну систему передусім як таку, що буде виявляти та ідентифікувати цілі, які будуть знищуватися протитанковими ракетами Spike, "що запускаються з моря чи з землі".

Водночас у компанії наразі не коментують, як саме Orbiter 3 інтегрується з системою – відомо лише, що БПЛА виявляє цілі для розрахунків ПТРК Spike і допомагає замкнути цикл "датчик-стрілець".

Окремо згадується, що минулого року у Rafael представили так зване комплексне оперативне рішення NLOS Mission Taskforce (NMT), яке "забезпечує невеликі мобільні бойові одиниці на машинах 4X4 можливостями атаки та управління вогнем".

БПЛА Orbiter 3. Фото: Aeronautics
БПЛА Orbiter 3. Фото: Aeronautics

Orbiter – сімейство багатоцільових безпілотних літальних апаратів від ізраїльської компанії Aeronautics Defense Systems. Може перебувати у повітрі до 6 годин, злітна маса – 32 кг.

Читайте також: США готові продати 300 вживаних Bradley Греції: й в Афінах вже заговорили про "круговий обмін" на БМП-1 для України