xcounter
#

У OIP Land Systems на складах ще є до 40 систем, які б знадобилися Україні, але кожна коштує 2 млн євро

12177
ЗСУ Gepard, всі фото — KNDS
ЗСУ Gepard, всі фото — KNDS

Компанії OIP Land Systems свого часу вдалося фактично за безцінь викупити низку різних зразків озброєння, і тепер вона хоче розпродати їх з вигідним для себе цінником

Бельгійська компанія OIP Land Systems, в якої Rheinmetall викупив 50 танків Leopard 1 для України, має у себе на зберіганні ще один зразок озброєння, який вже чудово зарекомендувало себе на полі бою в Україні і цілком міг би відправитися у ЗСУ — втім, у цій історії знову ж таки є свої нюанси, про які розповідають у Business AM.

Як стверджують у виданні, сьогодні OIP Land Systems має на своїх складах близько 40 зенітних самохідних установок Gepard, які замість простоювати на зберіганні могли б посилити українську протиповітряну оборону.

Читайте також: Німеччина збільшить кількість зенітних Gepard у ЗСУ більш ніж вдвічі за пів року

Втім, як стверджують джерела в бельгійському оборонному відомстві, ці системи занадто старі, щоб повернути їх до життя. "Ми все перепробували", — цитує видання слова представника міноборони.

Gepard
Зенітна самохідна установка Gepard, фото ілюстративне

Разом з тим, видання також подає інформацію й від іншого джерела, яке стверджує таке — що відновити ці зенітні установки Gepard цілком можливо, але все впирається у ціну, яку поки що ніхто не готовий заплатити.

Так, якщо, наприклад, для відновлення тих же Leopard 1 бельгійська компанія свого часу хотіла по 500 тисяч доларів за одну машину (хоча тут варто наголосити, що в результаті машини могли бути викуплені за іншою ціною), то для Gepard цінник становить у понад чотири рази більше — 2 млн євро (2,19 млн доларів) за одну установку.

Наскільки високим є такий цінник — питання насправді неоднозначне, бо, наприклад, США для України викупили в Йорданії зенітні установки Gepard за ціною у майже 120 млн доларів — кількість закуплених машин не розголошувалася, але якщо припустити, що йдеться про всі 60 машин, які є на озброєнні в Йорданії, то тоді ціна однієї становить до 2 млн доларів. Причому сама Йорданія у 2013 році викупила ці машини у Нідерландів за доволі приємною ціною у 350 тисяч євро.

Тому насправді хоч ціна у 2 млн євро за відновлену машину може й завищена, але цілком "відповідає" сучасним реаліям, коли зброя тільки дорожчає, тому питання в тому, хто погодиться заплатити такі кошти за машини і наскільки актуальним це питання є станом на зараз в умовах поки що дефіциту боєприпасів до ЗСУ Gepard.

Читайте також: Питання з боєприпасами для Gepard вирішено: поки Швейцарія говорить про нейтральність - Rheinmetall розпочинає їх виробництво