xcounter
#

У ЄС вийдуть на 1 млн боєприпасів на рік у 2024 році та включать Україну у промислову оборонну стратегію

3227
Виробництво корпусів боєприпасів (фото: CNN)
Виробництво корпусів боєприпасів (фото: CNN)

Євросоюз має включити Україну у та її потреби у власній оборонні стратегії та розкрутити маховик виробництва озброєння

Під час виступу на щорічні конференції Європейської оборонної агенції президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн зробила ряд ключових заяв, які демонструють формалізацію усвідомлення Євросоюзом власної довгострокової безпеки нерозривно від України.

Зокрема вона підкреслила, що Україна має бути інтегрована в оборонні програми ЄС, що дозволить задовольнити потреби країни у війні проти РФ.

Читайте також: США намагаються вичавити РФ з ринку ППО Індії та пропонують ліцензію на найновіший Stryker M-SHORAD

"Наша стратегія може бути повною лише в тому випадку, якщо вона також враховуватиме потреби України та її промисловий потенціал" - зазначила Урсула фон дер Ляєн, сповіщає Європейська оборонна агенція.

президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн
Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн

Але одразу треба розуміти, що мова не йде про короткострокову ініціативу, а про довгострокові програми, бо входження до них не буде "блискавичним", бо першим кроком є залучення України в процес консультацій з промислової стратегії. Це вже має привести до інтеграції України в деякі з оборонних програм, за згодою Європейського парламенту та Ради.

Зазначимо, що Європейська оборонна агенція є органом загальної політики безпеки Євросоюзу та оперує бюджетом у 43,5 млрд євро за 2023 рік. І, як зазначила Урсула фон дер Ляєн, "наступною главою є створення повноцінного Європейського оборонного союзу". Але звісно це доволі далека перспектива.

Також у своїй доповіді президентка Єврокомісії торкнулась теми боєприпасів, яка стала доволі болючою через те, що план у 1 млн снарядів для України не може бути виконаний у строк. Хоча днями Голова Європейської ради Шарль Мішель й повідомив, що для його реалізації "необхідно буде ще декілька місяців".

виробництво боєприпасів

Й за словами Урсули фон дер Ляєн, європейська оборонна промисловість вийде на стабільний показник у 1 млн боєприпасів за рік у 2024 році. Звісно це не означає, що весь умовний мільйон буде направлений до України, через те, що частина йде на власні потреби, а ще 40%, за словами верховного представника ЄС із зовнішньої політики та політики безпеки Жозепа Борреля, йде на експорт за поточними контрактами.

Але сам факт вже виходу на 1 млн боєприпасів у 2024 році є важливим фактором, який дозволяє більш активно передавати наявні запаси з розумінням того, що їх виробництво збільшується й зникає загроза залишитися без снарядів.

Читайте також: Виробництво FPV-дронів має бути розширене за аналогією з артбоєприпасами, бо Україна вже відстає від РФ