Французький оборонний гігант KNDS France (колишній Nexter) відрапортував, що повністю сформував лінійку з дронів-камікадзе за проєктом Mataris, яку представив на виставці IDEX-2025, що зараз проходить в ОАЕ.
Одночасно із демонстрацією нових дронів-камікадзе пройшла зміна назв вже раніше представлених розробок, які отримали уточнені характеристики у порівнянні із демонстрацією у червні 2024 року. І тепер всі дрони малої, середньої та великої дальності отримали однакові на сприйняття індекси: MT-10, MX-10, MV-25 та MV-100. Також варто додати, що розробка дронів проводилась KNDS France не самостійно, а у тісній співпраці із Delair та EOS Technologie.
Читайте також: Британці пишуть, що їх 3-тя танкова дивізія як основа армії існує лише "на папері", і не знають, що робити

MV-100 - це колишній Larinae, який має реактивний двигун та несе бойову частину вагою 2,5 кг (раніше заявлялось 3 кг), він має дальність зв'язку до 100 км, але може знаходиться у повітрі до 3 годин маючи швидкість 400 км/год.
MV-25 - Colibri, який має електродвигун, дальність зв'язку до 25 км, час у повітрі 40 хвилин (раніше 45 хвилин) та несе бойову частину вагою 0,55 кг (раніше заявлялось 2,3 кг).
Нагадаємо, що Colibri, тепер MV-25, постачаються України у межах оборонної допомоги від Франції, про що у жовтні 2024 року оголосив міністр оборони Франції Себастьян Лекорню. При цьому перша партія мала надійти ще до кінця минулого року.
А нові дрони-камікадзе від KNDS France відповідають за малу дальність. MT-10 - це двороторний дрон, а MX-10 традиційний квадрокоптер. Вони мають однакові параметри: дальність до 10 км, час у повітрі 40 хвилин, осколково-фугасна бойова частина з дистанційним підривом вагою 0,55 кг.

MX-10, як пише Opex360, вже замовлений французькими сухопутними військами у кількості 460 одиниць зі строком постачання до липня 2026 року. Також видання зазначає, що загалом збройні сили Франції мають отримати з 2026 до 2030 рік 1800 дронів-камікадзе. При цьому мова не йде про накопичення, бо це немає жодного сенсу - технології розвиваються дуже стрімко.
Саме тому міноборони Франції замовила доволі обмежену кількість лише для навчання та мінімального запасу, що дозволяє підтримувати виробництво й розгорнути масовий випуск у випадку потреби. Тобто з точки зору розуміння швидкості старіння цих технологій у Парижі дійсно прийняли парадоксально правильне рішення.
Читайте також: Чи скорочує Вашингтон витрати Пентагону на 8%, перерозподіляє чи замовчує щось значно більше