xcounter
#

Туреччина має свій JDAM, і перевіряє, як він допоможе бити цілі безпілотнику з українськими двигунами

8240
Ударний БпЛА Bayraktar Akinci
Ударний БпЛА Bayraktar Akinci

Туреччина хоче, щоб її літаки та БПЛА влучно цілили бомбами

Турецька компанія Baykar у своєму акаунті у Twitter опублікувала відео з кадрами тестування системи наведення нового покоління під назвою Gökçe Guidance Kit. Так, під час випробувань бомба зі встановленим на неї комплектом Gökçe, запущена з безпілотника Akinci, уразила визначену ціль – як бачимо на відео, бомба не влучила безпосередньо в центр цілі в "хрестик", однак змогла уразити умовно визначений квадрат.

Читайте також: Безпілотник Akinci отримав особливі бомби, що можуть "дістати" противника на 30 кілометрів

Як повідомляє агенція Anadolu, під час випробувань комплект було встановлено на бомбу MK-83 вагою 1000 фунтів (понад 453 кг). Бомба була скинута з висоти близько 6000 метрів, а за випробуваннями спостерігав інший БПЛА, а саме Bayraktar TB2. Відзначається, що це вперше, коли бомба зі встановленим комплектом Gökçe була протестована з безпілотника.

Akinci
Влучення авіабомби з комплектом наведення у ціль під час випробувань

Комплект для модернізації некерованих авіаційних бомб Gökçe Guidance Kit – доволі новітня розробка компанії Tubitak SAGE, призначена для встановлення на бомби MK-83, а також авіабомб BRU-57.

По суті, Gökçe Guidance Kit – це такий собі аналог американського JDAM, яка перетворює некеровані авіаційні бомби на високоточні. З новим комплектом Gökçe безпілотники зможуть точно уражати нерухомі цілі на відстані 18 км, а з винищувача – понад 37 км.

Читайте також: Akıncı для ЗСУ: на що здатний важкий ударний БПЛА з українськими двигунами у небі Донбасу