xcounter
#

Цей гелікоптер в Україні поки що один, але потрібні сотні: Black Hawk вже допомагає ГУР МОУ на полі бою

2961
Гелікоптер Black Hawk. Всі фото: Головне управління розвідки Міноборони України
Гелікоптер Black Hawk. Всі фото: Головне управління розвідки Міноборони України

У ГУР МОУ показали відео з тренувань зі своїм гелікоптером Black Hawk

Нещодавно видання ABC News в одному зі своїх сюжетів продемонструвало відео з єдиним наявним на озброєнні в Україні, точніше – в Головному управлінні розвідки Міноборони – багатоцільовий гелікоптер UH-60A Black Hawk, який "засвітився" на фото ще в лютому цього року.

А тепер у ГУР МОУ опублікували офіційне відео з тренувань спецпідрозділів з цим гелікоптером і, по суті, вперше офіційно підтвердили наявність цього гелікоптера у себе на озброєнні. Як відзначається було відпрацьовано десантування на полі бою, евакуація, висадка десанту з тросів та польоти вночі.

Читайте також: Новий штурмовий вертоліт, що замінить легендарний Black Hawk: у скільки може обійтися історична закупівля

Як стверджується, бійці задоволені цією машиною і кажуть, що він "значно випереджає радянські аналоги Мі-8 та Мі-24 практично за всіма характеристиками". Відзначається його надійність, бойова живучість, маневреність, краща керованість, швидкість горизонтального польоту, простота в експлуатації. Пілоти, які мають досвід польотів на Мі-8 та Мі-24, з легкістю опанували Black Hawk.

ГУР МОУ гелікоптер Black Hawk
Фото: ГУР МОУ

Гелікоптер Black Hawk може перебувати у повітрі близько 3 годин безперервно і долати понад 600 км. Окремо наголошується на тому, що гелікоптер може використовувати зокрема й ракети "повітря-поверхня" типу Hellfire.

Як відзначає перший пілот з позивним "Маестро", цей гелікоптер Black Hawk бійці вже активно використовують під час бойових дій, зокрема й на території ворога. Окремо "Маестро" наголошує на рівні професійності наших пілотів, який "колосально виріс" протягом останнього року.

Black Hawk
Один з пілотів відзначає, що таких гелікоптерів потрібно сотні

За його словами, наразі українські військові можуть легко перенавчитися на потужніші західні гелікоптери, зокрема він говорить про сотні багатоцільових Black Hawk, 50 ударних Apache та близько 40-60 вантажних Chinook – це та кількість, якою можна було б озброїтися за мінімальний період з урахуванням перенавчання екіпажів.

Читайте також: Lockheed Martin та Boeing намагаються скасувати перемогу Bell Textron у астрономічному контракті на заміну вертольотів Black Hawk