xcounter
#

Звідки в ГУР МОУ взялись Black Hawk, і що ці вертольоти мають для "роботи" по рашистам

20671
Гелікоптери UH-60A в лівреї американської компанії Ace Aeronautics, фото ілюстративне
Гелікоптери UH-60A в лівреї американської компанії Ace Aeronautics, фото ілюстративне

Хто міг стати постачальником цих машин, і чи означає це, що скоро ЗСУ матимуть ще більше західних гелікоптерів

Учора Головне управління розвідки Міноборони України "засвітило", що використовує для своїх рейдів зокрема гелікоптер Black Hawk у доволі незвичній лівреї.

Фото вийшло ажіотажним, бо дозволило припускати про можливий старт поставок західних гелікоптерів для ЗСУ. Але як пише в своїй публікації портал The Drive, справа тут виглядає набагато цікавішою.

Читайте також: Як ЗСУ використовують Мі-8 для ударів по рашистам, і чи отримаємо ми хоч колись Apache
Гелікоптер UH-60A Black Hawk в розпорядженні Головного управління розвідки Міноборони України, 21 лютого 2023 року, фото - прес-служба ГУР МОУ

Для початку, ліврея із використанням глянцево-чорного кольору та із синіми і сріблястими лініями може видавати належність вертольота UH-60A до складу авіафлоту американської компанії Ace Aeronautics з центральним офісом в штаті Алабама. Якщо описати простіше – ця компанія займається тим, що викуповує в Армії США "надлишкові" Black Hawk, шукає на них нового покупця, та модернізує безпосередньо за специфікацією замовника.

Виходить така собі посередницька компанія із широким профілем роботи – модернізація авіоніки та інших бортових систем, експериментальні випробування та рутинне технічне обслуговування гелікоптерів, навчання персоналу тощо.

Гелікоптер UH-60A Black Hawk в розпорядженні Головного управління розвідки Міноборони України, 21 лютого 2023 року, фото - прес-служба ГУР МОУ

Автори The Drive припускають, що один із "засвічених" в розпорядженні ГУР МРУ вертольотів UH-60A належав саме до флоту Ace Aeronautics, мав реєстраційний номер N60FW і належав Армії США.

Компанія виставила на торги цей вертоліт ще 11 місяців тому, на даний момент оголошення вже видалене, і це може натякати, що свого покупця гелікоптер від Ace Aeronautics знайшов саме в Україні.

Відповідно, на цьому вертольоті може бути встановлена як мінімум "скляна кабіна" Garmin 5000, що уже робить UH-60A значно технологічнішим, аніж Мі-8 та Мі-17, що досі також використовувались як транспорт для рейдів спецпризначенців ГУР МОУ.

Окрім того, машина цілком може бути доопрацьована із установкою додаткових засобів захисту проти зенітних ракет рашистів, установкою турелі з оптико-електронною станцією та різноманітних варіантів бортового озброєння.

"Скляна кабіна" Garmin 5000, зображення ілюстративне

Яку точну кількість вертольотів UH-60A може мати ГУР МОУ, автори The Drive стверджувати не беруться. Бо, за їх даними, в розпорядженні тої ж Ace Aeronautics могло бути мінімум чотири такі машини.

Але тут важливим є сам факт того, що наші військові вже мають авіакрило із пілотами та техніками, які вже опанували сучасну західну машину на практиці довівши, що розмови про "високотехнологічність та складність експлуатації" вже не мають під собою ґрунту.

Читайте також: Скільки часу необхідно для опанування вертольотів H-1Y Venom та AH-1Z Viper на прикладі Чехії