xcounter
#

Субмарини РФ дістали навіть Філіппіни, що там задумались про купівлю двох протичовнових кораблів

10939
Фрегат Jose Rizal ВМС Філіппін, ілюстративне фото з відкритих джерел
Фрегат Jose Rizal ВМС Філіппін, ілюстративне фото з відкритих джерел

Це буде історія також і про один цікавий вектор експорту озброєння з Південної Кореї

Керівництво ВМС Філіппін заявило намір придбати два додаткові кораблі класу "корвет" або "фрегат" для зміцнення своєї протичовнової оборони.

Ця заява була зроблена на тлі інциденту, який трапився кілька днів назад: російський дизель-електричний підводний човен проекту 636.6 "Уфа", який виконує перехід до Владівостоку, демонстративно зайшов у води, що належать до виключної економічної зони Філіппін. Про це йдеться в публікації порталу Naval News.

Читайте також: Морські дрони Sea Baby тепер з кулеметами і самі полюють на російські вертольоти та катери (відео)
Російський підводний човен "Уфа" у водах виключної економічної зони Філіппін, грудень 2024 року, фото - ВМС Філіппін

Як пишуть автори видання, наразі в складі філіппінського флоту є лише два кораблі, які мають можливості для ведення протичовнової боротьби - це ракетні фрегати BRP Jose Rizal та BRP Antonio Luna, які були придбані взагалі у Південної Кореї.

Крім того, наразі сама Південна Корея виконує контракт на будівництво ще шести патрульних кораблів для ВМС Філіппін. І на цьому тлі можна лише уявити, наскільки гострою для себе бачить керівництво філіппінського флоту потенційну загрозу від підводних човнів ВМФ РФ у цьому регіоні.

Водночас, додаткові корвети або фрегати Філіппінам будуть потрібні й для того, щоб захищатись від Китаю, кораблі постійно проводять небезпечне маневрування у філіппінських водах.

Фрегат Antonio Luna ВМС Філіппін, ілюстративне фото з відкритих джерел

Від Defense Express підкреслимо, що на цю новину слід звернути увагу одразу в кількох ракурсах.

В першу чергу – Російська Федерація для країн Тихоокеанського регіону виступає актуальною загрозою, і для протидії цій загрозі ведуться відповідні закупівлі озброєння. На цьому тлі як приклад можемо згадати також повідомлення і про те, що у жовтні 2024 року Японія теж мала проблему через незрозумілі маневри Ту-95МС.

Окремо цікавим тут є і те, що Південна Корея має окремий вектор експорту свого озброєння, і він полягає саме у будівництві кораблів на експорт, на даний момент – для Філіппін, із якими Сеул має довготривалу оборонну співпрацю.

На даний момент нема чіткої вказівки на те, що Філіппіни куплять нові корвети або фрегати саме у Південної Кореї. Але те що сам Сеул має намір розширювати експорт кораблів свого виробництва – тут таки можна говорити впевнено. Бо далі варто згадати повідомлення і про те, що Південна Корея продасть Перу не тільки танки K2, але й навіть свої підводні човни також.

Читайте також: Індія приглядається до російської РЛС "Воронеж" за $4 млрд, бо закупівля С-400 пройшла безкарно: і це не лише про гроші