Керівництво ВМС Філіппін заявило намір придбати два додаткові кораблі класу "корвет" або "фрегат" для зміцнення своєї протичовнової оборони.
Ця заява була зроблена на тлі інциденту, який трапився кілька днів назад: російський дизель-електричний підводний човен проекту 636.6 "Уфа", який виконує перехід до Владівостоку, демонстративно зайшов у води, що належать до виключної економічної зони Філіппін. Про це йдеться в публікації порталу Naval News.
Читайте також: Морські дрони Sea Baby тепер з кулеметами і самі полюють на російські вертольоти та катери (відео)
Як пишуть автори видання, наразі в складі філіппінського флоту є лише два кораблі, які мають можливості для ведення протичовнової боротьби - це ракетні фрегати BRP Jose Rizal та BRP Antonio Luna, які були придбані взагалі у Південної Кореї.
Крім того, наразі сама Південна Корея виконує контракт на будівництво ще шести патрульних кораблів для ВМС Філіппін. І на цьому тлі можна лише уявити, наскільки гострою для себе бачить керівництво філіппінського флоту потенційну загрозу від підводних човнів ВМФ РФ у цьому регіоні.
Водночас, додаткові корвети або фрегати Філіппінам будуть потрібні й для того, щоб захищатись від Китаю, кораблі постійно проводять небезпечне маневрування у філіппінських водах.
Від Defense Express підкреслимо, що на цю новину слід звернути увагу одразу в кількох ракурсах.
В першу чергу – Російська Федерація для країн Тихоокеанського регіону виступає актуальною загрозою, і для протидії цій загрозі ведуться відповідні закупівлі озброєння. На цьому тлі як приклад можемо згадати також повідомлення і про те, що у жовтні 2024 року Японія теж мала проблему через незрозумілі маневри Ту-95МС.
Окремо цікавим тут є і те, що Південна Корея має окремий вектор експорту свого озброєння, і він полягає саме у будівництві кораблів на експорт, на даний момент – для Філіппін, із якими Сеул має довготривалу оборонну співпрацю.
На даний момент нема чіткої вказівки на те, що Філіппіни куплять нові корвети або фрегати саме у Південної Кореї. Але те що сам Сеул має намір розширювати експорт кораблів свого виробництва – тут таки можна говорити впевнено. Бо далі варто згадати повідомлення і про те, що Південна Корея продасть Перу не тільки танки K2, але й навіть свої підводні човни також.
Читайте також: Індія приглядається до російської РЛС "Воронеж" за $4 млрд, бо закупівля С-400 пройшла безкарно: і це не лише про гроші