xcounter
#

Південна Корея продасть Перу не тільки танки K2, але й навіть свої підводні човни також

3223
Підводний човен ВМС Перу, ілюстративне фото з відкритих джерел
Підводний човен ВМС Перу, ілюстративне фото з відкритих джерел

Чим цей факт показовий, та як він говорить про експансію південних корейців на світовому ринку озброєнь

В одній з наших публікацій ми писали про те, що новим покупцем танків K2 від Південної Кореї стає Перу, якому треба заміна на майже 250 Т-55, і це придбання південнокорейських танків відбудеться в рамках стратегічних домовленостей, які між собою досягли Сеул та Ліма.

Однак виявляється, що домовленості про стратегічну оборонну співпрацю між Південною Кореєю та Перу передбачають не тільки придбання бронетехніки, але й навіть спільне виробництво субмарин, для заміни морально та фізично застарілої підводної компоненти перуанських ВМС.

Читайте також: Який раціональний сенс був бити по заводу майонезу ЕФКО в Бєлгородській області, та яке воєнне значення він має
Моделі підводних човнів, які Південна Корея пропонує збудувати для Перу, фото - Naval News

Як пише в своїй публікації портал Naval News, до цього моменту в квітні 2024 року Південна Корея та Перу вже домовились про один спільний військово-морський проект, про будівництво на перуанських корабельнях за участі південнокорейської Hyundai Heavy Industries чотирьох кораблів для національних ВМС, серед них два десантні кораблі, один патрульний корабель та один 3400-тонний фрегат, загальна вартість замовлення складає 463 мільйони доларів.

Крім того, Південна Корея уже до цього моменту забезпечила собі статус "стратегічного партнера" для Перу по кораблебудівним проектам на наступні 15 років.

Власне на цьому базисі й було досягнуто домовленостей про те, що Перу придбає в Південної Кореї не тільки бронетехніку, але й навіть підводні човни. Щоправда, поки не наводяться дані по тому, скільки саме субмарин та за яку вартість перуанці готові придбати в рамках домовленостей з південними корейцями.

Підводний човен ВМС Перу, ілюстративне фото з відкритих джерел

На даний момент в строю ВМС Перу є шість підводних човнів, із яких чотири належать до проекту Type-209/1200, інші два – до проекту Type-209/1100, і всі були придбані у ФРН у 1970-1980-хх роках.

В свою чергу, від Defense Express хочемо підкреслити, що наведений вище приклад наочно ілюструє логіку експансії Південної Кореї на світовому ринку озброєнь – тобто спочатку Перу прагне укласти домовленість про стратегічну співпрацю із країною-потенційним покупцем, а уже потім йде поступове нарощення номенклатури продукції, яка південнокорейська сторона готова постачати своїм партнерам.

Раніше ми також писали про те, що Аргентина отримала F-16 в кредит, тепер хоче три субмарини Scorpene за $2 млрд, але на це гроші ніхто не дає, і також про те, як Аргентина з Німеччиною збиралась в 1980-х роках разом будувати субмарини, хотіла навіть атомний човен і що вийшло.

Читайте також: США та Німеччина оголосили чергові пакети допомоги з артилерією, наземними дронами та боєприпасами