xcounter
#

Який раціональний сенс був бити по заводу майонезу ЕФКО в Бєлгородській області, та яке воєнне значення він має

131610
Підготовка до старту далекобійних дронів-камікадзе, ілюстративне фото від Генштаб ЗСУ
Підготовка до старту далекобійних дронів-камікадзе, ілюстративне фото від Генштаб ЗСУ

Росіяни розгорнули індустрію виробництва подвійного призначення, по якій також важливо завдавати удари

В ніч на 20 листопада 2024 року відбувся удар Сил оборони України зокрема по майонезному заводу ЕФКО в місті Алєксєєвка Бєлгородської області, для атаки були використані скоріш за все далекобійні дрони-камікадзе.

На перший погляд, сама постановка питання може виглядати вкрай парадоксальною – мовляв, навіщо атакувати завод по виробництву майонезу, котрий виглядає виключно цивільним об’єктом. Однак виявляється, що в даному випадку мова якраз про об’єкт подвійного призначення, по-своєму важливий для російської індустрії виробництва БПЛА.

Читайте також: США та Німеччина оголосили чергові пакети допомоги з артилерією, наземними дронами та боєприпасами

Тут ми можемо опертись на пояснення, яке на своєму Twitter-профіль виклав аналітик Rene Duba. За його словами, в структурі згаданого вище майонезного заводу ЕФКО насправді був також і миловарний цех, що уже виглядає доволі специфічно (бо з формальної точки зору, майонез та мило – це все ж різні сегменти продукції цивільного призначення).

Як далі пояснює аналітик, потужності цього миловарного цеху були залучені не тільки для синтезування гліцерину, який важливий не тільки для виробництва мила, але й вибухівки також.

Ці потужності використовувались також для синтезування полімерів, необхідних для виробництва корпусів для "Шахедів" та інших типів ворожих БПЛА, ну і також – як елемент для виготовлення різних типів вибухівки.

Виробництво Shahed-136 у РФ

Від Defense Express додамо, що тут також навести дещо ширший контекст, а саме – що росіяни ведуть цілеспрямовані зусилля по розгортанню індустрії подвійного призначення, котра ззовні може мати цивільне призначення, але по факту задіяна для виробництва техніки та озброєння в повномасштабній війні РФ проти України.

Тут для ілюстрації тенденції можна пригадати зокрема, що у квітні 2024 року рашисти визнали факт виробництва гармат до БМП-3 на лінії, формально призначеній під нафтове обладнання.

Раніше ми також писали про те, що Росія розширює потужності по виробництву твердопаливних двигунів, які треба на ракети до С-400, "Искандер" та МБР.

Читайте також: Схоже, що Повітряні сили України вдарили Storm Shadow по об'єкту президента РФ з підземним КП на Курщіні