Супутникові знімки показують, що Російська Федерація веде активну модернізацію та розширення потужностей підприємств свого ВПК, які займаються виробництвом твердопаливних двигунів до різних типів керованого ракетного озброєння, як наприклад реактивні снаряди до систем "Ураган" та "Торнадо-С", зенітні ракетм до комплексів С-300 та С-400, балістичні ракети 9М723 до ОТРК "Искандер" та різних типів міжконтинентальних балістичних ракет-носіїв ядерної зброї на озброєнні ЗС РФ.
Про це йдеться в новій публікації блогу Military Balance від Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS).
Читайте також: КНДР має 600-мм РСЗВ KN-25 з дальністю до 400 км, і саме таку б хотіла мати армія РФ
В цій публікації мова про те, що супутник зафіксував появу нових будівель та конструкцій на виробничому майданчику російського підприємства "Научно-производственный центр Алтай", розташованому в місті Бійск (Західний Сибір).
Самі росіяни заявляють, що це підприємство спеціалізується в першу чергу на "різних високоенергетичних поєднаннях для оборонної промисловості". В свою чергу, автори IISS оперують даними, що "Алтай" залучався зокрема до програми виробництва РТ-2ПМ "Тополь" та балістичних ракет підводного базування Р-30 "Булава".
Розширення виробничих потужностей було зафіксовано на також і на "Комбинат Каменский" в місті Камєнск-Шахтінскій Ростовської області, котре в ніч на 23 вересня 2024 року, за деякими даними, зазнало удару українських БПЛА.
Цей комбінат "історично був пов’язаний" з програмою виробництва МБР "Тополь" та РТ-23, і також має виробничу кооперацію із НПО "Сплав", яке є виробником РСЗВ типів "Ураган", "Смерч" і "Торнадо-С".
Ба більше, роботи по розширенню виробничих потужностей були зафіксовані навіть по підприємству "Федеральный центр двойных технологий "Союз"", розміщеному в місті Дзержинск Московської області.
Це підприємство спеціалізується на ракетному твердому паливі та ракетним двигунам, було залучене до програми по виробництву МБР типів "Тополь-М", "Ярс" та "Булава", також задіяне у ланцюжку виробництва по ОТРК "Искандер" та РСЗВ "Смерч".
В 2023 році директор центру "Союз" Юрій Мілєхін отримав від Путіна звання "Герой праці РФ".
Поява нових будівель та конструкцій була зафіксована також і на майданчику "НИИ полимерных материалов" в місті Пєрмь, цей об'єкт був залучений зокрема до виготовлення розгінного блоку під РТ-2ПМ "Тополь", і на підприємстві "Морозовский завод" в місті Шліссельбург (Лєнінградскої області), де відбувається двигунів до ракет "Тополь-М" та "Искандер".
Водночас неясним лишається статус по такому чутливому для ракетного індустрії рашистів підприємству "Анозит" в Новосибірскій області, де відбувається виробництво перхлорату аммонію, важливого окислювача для палива.
Із наведеного вище випливає, що Росія хоче розширити виробництво своїх балістичних ракет зокрема з тим, щоб не залежати від поставок з Північної Кореї.
Читайте також: Де розміщені основні заводи РФ по виробництву артилерії та скільки стволів на рік можуть робити