Прес-служба "Богдан-Моторс" повідомила про відкриття одним з її кредиторів провадження у справі про банкрутство вітчизняної компанії.
"23 грудня цього року Господарським судом Дніпропетровської області відкрито провадження у справі про банкрутство АТ "АК "Богдан Моторс", - відзначили у прес-службі автовиробника.
Читайте також: ЗСУ поставлені автоцистерни від дилера МАЗ на 2,5 млн дорожче, ніж пропозиції від "КрАЗ" та "Богдан" (фото)
Скрутне фінансове становище, спричинила коронавірусна криза, кримінальні впровадження та відсутність замовлень з боку Міноборони. Все це робить неможливим отримання підприємством нормального доходу та кредитування.
Згідно з оприлюдненими "Богдан-Моторс" даними, "доходи компанії впали у рази". Зокрема, якщо минулого року загальна сума сплачених податків та зборів становила понад 384 млн гривень, то за 11 місяців поточного року цей показник знизився до 120 млн грн.
"Державні закупівлі теж значно скорочені і не мають динаміки розвитку. У компанії "Богдан Моторс" цього року був фактично закритий завод у Черкасах, який виготовляв автомобільну техніку для Міністерства оборони України. Зараз у цехах цього підприємства порожньо, а висококваліфіковані працівники підпали під скорочення", - повідомила прес-служба підприємства.
Нагадаємо, до недавнього часу "Богдан-Моторс" отримувала досить численні замовлення від Збройних сил. Так у минулі роки компанія поставила у військо значну кількість військових вантажівок "Богдан-6317" (локалізована в Черкасах версія білоруського МАЗ-6317), санітарні та командирські легкові автомобілі "Богдан-2251" та "Богдан-2351" (локалізовані версії китайських пікапів Great Wall Wingle 5). Також підприємство виготовляє бронемашини "Барс-8" (прийняті на озброєння ЗСУ у 2019 році).
Однак цього року ситуація кардинально змінилися. Зокрема в численних тендерах Міноборони на замовлення автомобільної техніки у 2020 році компанія "Богдан-Моторс" участі або не бере, або її дискваліфікують. Замість цього військові просто закуповують готові МАЗи в Білорусі.
Ще гірша ситуація в іншого виробника автомобільної військової техніки – ПАТ "АвтоКрАЗ". Підприємство вже об’явлено банкрутом і не працює практично весь 2020 рік.
З втратою цих підприємств, Україна опиниться взагалі без власних виробників вантажної та спеціалізованої автотехніки/шасі й буде на 100% залежати від іноземних постачальників такої техніки. До того ж, через можливе припинення виробництва автозапчастин, численний автопарк ЗСУ та МВС може зіштовхнутися з проблемою ремонту вже експлуатуємих автівок.
Читайте також: Руслан Хомчак: "Під "Нептун" ми хочемо, щоб була база Tatra"