xcounter
#

Скільки зразків зброї було допущено до експлуатації у січні: у Міноборони розкрили дані

2388
Фото — Huta Stalowa Wola
Фото — Huta Stalowa Wola

Йдеться як про зразки українського, так і про закордонного виробництва, зокрема британську САУ та польський самохідний міномет

Заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк повідомив, що у січні 2024 року оборонне відомство допустило до експлуатації у військах понад 40 зразків різного озброєння та військової техніки — як вітчизняного, так і закордонного виробництва, тобто тепер ці зразки можна закуповувати за кошти держбюджету для посилення наших Сил оборони. Про це повідомляє офіційний сайт Міністерства оборони України.

Серед ОВТ, що отримало допуск до експлуатації — самохідна артилерійська установка, міномет, спеціалізовані транспортні засоби, безпілотні літальні апарати. Щодо останніх, то їхній перелік модифікацій, які використовують Збройні Сили України, у січні збільшився на вісім одиниць, і на таку ж цифру збільшилася й кількість нових боєприпасів для безпілотників. Також на заміну радянських систем було прийнято два типи рятувальних парашутів українського виробництва.

Читайте також: З’явилося відео, як наші військові стріляли з "Урагану" по острову Зміїний у травні 2022 року
САУ AS-90
Фото: Міністерство оборони Великобританії

Щодо закордонної техніки то у Міноборони називають британську 155-мм самохідну артилерійську установку, ймовірно, йдеться про САУ AS-90, які використовуються нашими військовими на полі бою проти російського окупаційного війська.

А також 120-мм самохідний міномет польського виробництва на шасі БТР — йдеться, судячи з усього, про міномети Rak, які також експлуатують ЗСУ. Нагадаємо, що у грудні минулого року стало відомо, що цей міномет використовує зокрема 44-а окрема механізована бригада, було також оприлюднено відео з мінометами Rak.

У листопаді минулого року в Міноборони розповіли про пришвидшення постачання ОВТ до Сил оборони, зокрема йшлося про скорочення процесів на різних етапах і також можливість перевіряти ефективність зброї безпосередньо на полі бою.

Раніше цього місяця в оборонному відомстві України розповіли, що уряд підтримав постанову, яка пришвидшує запуск та розвиток виробництва боєприпасів для України — схожу постанову вже вводили у дію у липні 2023-го року, яка стосувалася БПЛА і бойових частин до них.

Читайте також: Хто ще окрім Австралії відмовляється від ударних вертольотів Tiger, а головне - чому