xcounter
#

Скільки з сотень F-35 реально готові до бою: результат неприємно вражає і з цим треба щось робити

5869
Винищувач F-35. Всі фото: U.S. Air Force
Винищувач F-35. Всі фото: U.S. Air Force

Причини падіння показника боєготовності F-35 не повідомляються, втім, говорять про план збільшити його на 10%

Повномасштабна війна в Україні викрила низку проблем в ОПК та арміях Європи та США, зокрема і з боєготовністю техніки – наприклад, у Німеччині виявили, що в них з танками все дуже погано, Велика Британія перевірила, скільки ж їхніх Challenger 2 готові до бою тощо.

Цікавим в цьому контексті є матеріал видання Bloomberg, в якому розповідають, а скільки ж Повітряні сили США мають готових до бою винищувачів п’ятого покоління F-35 – і результати насправді щонайменше можна назвати невтішними.

Читайте також: Щоб F-35 мав на 50% більше ракет "повітря-повітря" AIM-120, виробник втілює концепцію Sidekick

Так, наразі цільовий показник готовності флоту до виконання бойових задач визначений на рівні 65% – в реальності ж станом на сьогодні готовими до бою є близько половини винищувачів F-35, як відзначається у виданні. Якщо точніше – з усього парку літаків боєготовими є 53,1%. І це йдеться про ті літаки, які можуть виконувати щонайменше деякі з визначених задач – бойові польоти, тренування, випробування тощо. Таку інформацію надає керівник програми генерал-лейтенант ПС США Майкл Шмідт.

F-35 винищувач боєготовність
F-35

Водночас якщо взяти ті літаки, які можуть виконувати всі визначені для них задачі, то тут ситуація ще гірша – показник повної готовності становить менш як 30%, відзначає Шмідт. таку цифру він називає неприйнятною і стверджує, що протягом наступних 12 місяців служба має підвищити цю цифру щонайменше на 10%.

Одразу ж для порівняння наводять цифру за 2020 рік – тоді показник рівня повної боєготовності становив 39%, часткової – 69%. Щоправда, якщо говорити про сьогоднішні показники боєготовності, то наразі залишається невідомим, чи таке серйозне падіння є тимчасовим або ж довгостроковим явищем.

F-35 винищувач боєготовність
F-35

Причини, чому склалася така ситуація, теж наразі невідомо – раніше щодо F-35 скаржилися на нестачу запасних частин, а також на двигуни, які часто виходили з ладу. З нещодавнього можна згадати аварію з F-35, через яку у США були вимушені приземлити свої літаки п’ятого покоління і не один місяць розбиратися проблемою, а також загалом те, що 2023 рік цей винищувач розпочав з низкою проблем.

Читайте також: Коли треба зайняти чергу, щоб отримати першу ескадрилью F-35 "після 2030 року" - приклад Румунії