xcounter
#

Швеція в листопаді обіцяла рішення по Gripen для ЗСУ, але дещо важливе пішло не так

22899
JAS 39 Gripen, фото ілюстративне, Simon Eliasson
JAS 39 Gripen, фото ілюстративне, Simon Eliasson

Якими зараз є перспективи по оборонній співпраці, та можливості отримати шведські літаки для ЗСУ

Міністр оборони України Рустем Умеров, його заступник генерал-лейтенант Іван Гаврилюк та Верховного головнокомандувач Збройних сил Швеції генерал Мікаель Бюден провели спільну зустріч, під час якої обговорювали перспективи подальшої оборонної співпраці між двома країнами.

В порядку денному цієї зустрічі було також питання по можливій передачі літаків JAS 39 Gripen для ЗСУ. При цьому прес-служба МОУ в контексті "Гріпенів" наводить слова заступника міністра Івана Гаврилюка про те, що "певні питання, пов’язані з НАТО", однак висловив сподівання, що "спільними зусиллями у нас вийде отримати ці літаки".

Читайте також: РФ відстріляла по Києву Х-55 з імітаторами боєголовок, ймовірно "промацувала" ППО

Ця деталь про перемовини щодо JAS 39 Gripen важлива в контексті, що Швеція обіцяла в листопаді цього року оголосити своє рішення, чи передасть вона нам ці літаки, але рішення так і не прозвучали.

Шведські урядовці ще "на старті" підкреслювали, що це рішення так чи інакше буде пов’язане із перспективами по вступу до НАТО для Стокгольма, і ця проблема вирішена не була.

Втім, є ще один специфічний пункт, про який у жовтні 2023 року в контексті "авіаційної коаліції" говорив міністр оборони Швеції Пол Йонсон, і з цього питання поки що теж ніякого прогресу нема. Тоді очільник шведського Міноборони говорив про можливе приєднання його країни до процесу навчання наших пілотів на F-16.

Gripen (фото: Saab)

Раніше Defense Express писав про те, що яке місце у строю Gripen в Україні й чому літак, який програв всі останні тендери - непоганий варіант.

Також ми розповідали про те, як швидко Швеція перейде на Gripen E та чи дійсно від цього залежить передача старіших винищувачів до України.

Читайте також: Україна вперше отримала на озброєння новітній німецький безпілотник