xcounter

Сербії знадобилось півтора роки, аби у "два прийоми" розробити власну модернізацію копії Т-72

4662
Модернізована бойова машина отримала індекс M-84AS2
Модернізована бойова машина отримала індекс M-84AS2

В строю збройних сил Сербії лишається до 200 танків М-84 – ліцензійної копії радянського Т-72, яка вироблялась за часів Югославії

Сербська оборонна промисловість презентувала модернізовану версію танка М-84, яка отримала індекс M-84AS2. Про це йдеться в публікації порталу Army Recognition.

Як прямо випливає із публікації цього порталу, Сербія за останні півтора року презентує уже другу версію модернізації своєї ліцензійної копії танка Т-72, яка вироблялась за часів Югославії. Презентація попередньої версії - M-84AS1 – відбулась у червні 2020 року.

Читайте також: Сербія готувалась до "малої війни" з Косово, "Панцырь" і Т-72 від Росії виявились "непотрібні"
Модернізована версія сербського танка M-84, фото з відкритих джерел

Тоді воєнно-політичне керівництво Сербії прямо наголошувало, що у два етапи розроблятиме варіант модернізації свого основного бойового танка М-84:на першому етапі має бути оновлено 8 систем, на другому етапі – 12 бойових.

Очевидно, що машина M-84AS2 – це продукт саме другого етапу модернізації базового М-84. Конфігурація танка M-84AS2 така. Ця бойова машина зберігає вцілому первісний набір озброєння, але зенітний кулемет 12,7 мм на башті танку буде замінений на дистанційно керований модуль із кулеметом 12,7 мм.


Spaitech


Безпілотний модуль з кулеметом 12,7-мм на башті модернізованої версії сербського танка M-84, фото з відкритих джерел

Основний вектор проведеної модернізації стосується бортового обладнання танка. Зокрема, танк M-84AS2 має систему управління вогнем, яка включає в себе чотириканальний приціл для навідника, двоканальну панорамну камеру для командира танка, яка дозволяє діяти в режимі "мисливець – убивця". Танк також оснащений цифровим метеорологічним датчиком та покращеною системою стабілізації ствола для стрільби на ходу.

Вогневі випробування модернізованого сербського танка M-84AS2

M-84AS2 має систему активного захисту, систему "маскування" свого інфрачервоного випромінювання, і також – систему, яка дозволяє виявляти роботу приладів наведення протитанкових комплексів противника.

Але цей весь опис лишає відкритим питання – хто ж виступає постачальником такого радіоелектронного обладнання для модернізації танків Сербії. Бо це з однаковим успіхом може бути як і Білорусь, яка постачає обладнання для танків Т-72МС1 "Белый орел", котрі зокрема були поставлені для Сербії. Але й також – постачальником обладнання для Сербії може виявитись Франція.

Танки М-84 сербської армії на маневрах у квітні 2021 року, фото ілюстративне

Втім, ще одне відкрите питання – коли ж серби почнуть серійне виробництво своєї модернізованої копії радянського Т-72.

Читайте також: Морська піхота ВМС України вдруге у 2021 році вивела на навчання танки Т-80