xcounter
#

Сербії знадобилось півтора роки, аби у "два прийоми" розробити власну модернізацію копії Т-72

4820
Модернізована бойова машина отримала індекс M-84AS2
Модернізована бойова машина отримала індекс M-84AS2

В строю збройних сил Сербії лишається до 200 танків М-84 – ліцензійної копії радянського Т-72, яка вироблялась за часів Югославії

Сербська оборонна промисловість презентувала модернізовану версію танка М-84, яка отримала індекс M-84AS2. Про це йдеться в публікації порталу Army Recognition.

Як прямо випливає із публікації цього порталу, Сербія за останні півтора року презентує уже другу версію модернізації своєї ліцензійної копії танка Т-72, яка вироблялась за часів Югославії. Презентація попередньої версії - M-84AS1 – відбулась у червні 2020 року.

Читайте також: Сербія готувалась до "малої війни" з Косово, "Панцырь" і Т-72 від Росії виявились "непотрібні"
Модернізована версія сербського танка M-84, фото з відкритих джерел

Тоді воєнно-політичне керівництво Сербії прямо наголошувало, що у два етапи розроблятиме варіант модернізації свого основного бойового танка М-84:на першому етапі має бути оновлено 8 систем, на другому етапі – 12 бойових.

Очевидно, що машина M-84AS2 – це продукт саме другого етапу модернізації базового М-84. Конфігурація танка M-84AS2 така. Ця бойова машина зберігає вцілому первісний набір озброєння, але зенітний кулемет 12,7 мм на башті танку буде замінений на дистанційно керований модуль із кулеметом 12,7 мм.

Безпілотний модуль з кулеметом 12,7-мм на башті модернізованої версії сербського танка M-84, фото з відкритих джерел

Основний вектор проведеної модернізації стосується бортового обладнання танка. Зокрема, танк M-84AS2 має систему управління вогнем, яка включає в себе чотириканальний приціл для навідника, двоканальну панорамну камеру для командира танка, яка дозволяє діяти в режимі "мисливець – убивця". Танк також оснащений цифровим метеорологічним датчиком та покращеною системою стабілізації ствола для стрільби на ходу.

Вогневі випробування модернізованого сербського танка M-84AS2

M-84AS2 має систему активного захисту, систему "маскування" свого інфрачервоного випромінювання, і також – систему, яка дозволяє виявляти роботу приладів наведення протитанкових комплексів противника.

Але цей весь опис лишає відкритим питання – хто ж виступає постачальником такого радіоелектронного обладнання для модернізації танків Сербії. Бо це з однаковим успіхом може бути як і Білорусь, яка постачає обладнання для танків Т-72МС1 "Белый орел", котрі зокрема були поставлені для Сербії. Але й також – постачальником обладнання для Сербії може виявитись Франція.

Танки М-84 сербської армії на маневрах у квітні 2021 року, фото ілюстративне

Втім, ще одне відкрите питання – коли ж серби почнуть серійне виробництво своєї модернізованої копії радянського Т-72.

Читайте також: Морська піхота ВМС України вдруге у 2021 році вивела на навчання танки Т-80