xcounter
#

Ще два Patriot для України: Нідерланди передають "ядро", а США ЗРК у зборі

5401
Ще два Patriot для України: Нідерланди передають "ядро", а США ЗРК у зборі

До цих нових оголошень треба додати раніше анонсовані SAMP/T від Італії та третій Patriot від Німеччини

Після закликів України щодо необхідності у далекобійних засобах протиповітряної оборони, нарешті оголошена потреба починає заповнюватись. І до анонсованого Німеччиною у квітні третього Patriot та другого SAMP/T, тепер виключно від Італії у травні, варто додати ще два ЗРК.

Зокрема цілий ряд західних ЗМІ з опорою на власні джерела повідомляють, що США виділять ще одну батарею Patriot, яка стане другою від цієї країни. Це рішення доволі очікуване, бо на фоні передачі Берліном 25% від загальної кількості Patriot у строю Бундесверу та розмови про можливість передати й четвертий ЗРК, тобто третину з усіх запасів, США поки передали лише одну з близько 60 батарей. Хоча важливо зазначити, що скоріш за все саме США несуть на собі головний тягар постачання зенітних ракет до цих систем.

Читайте також: Чи можна ATACMS інтегрувати під F-16: або як у Ізраїлі зробили Air Lora

Також Україна може розраховувати на ще один Patriot, який наразі перебуває у стадії збирання. Але основний його компонент вже є завдяки Нідерландам. Прем'єр-міністр країни Марк Рютте на тлі конференції з відновлення України, що проходить у Берліні, оголосив, що до передачі готовий радар та три пускові.

А саме РЛС, у цьому випадку AN/MPQ-53, є саме "ядром" ЗРК Patriot та його найкоштовнішим компонентом. Але все одно тепер має знайтись країна, яка доповнить батарею пусковими, командним пунктом, машинами зв'язку та забезпечення. Але зібрати Patriot у "складчину" все одно набагато легше ніж передавати весь комплекс самостійно.

І можливо нагадати, що Нідерланди разом із Німеччиною на двох зібрали один з перших двох Patriot, які прибули до України у 2023 році, але тоді "ядро" комплексу було німецьким.

Таким чином, на фоні цих заяв, можливо констатувати, що Україна може розраховувати на ще три Patriot: один від Німеччини, другий від США, та третій від Нідерландів з поки невідомими партнером чи партнерами, а також ще один SAMP/T від Італії. Тобто загалом мова йде про чотири ЗРК, які можуть збивати не лише аеродинамічні, але й балістичні цілі.

Читайте також: РФ тримала на "Ахтубинску" Ту-22М3 під ядерну зброю, по яким теж могли вдарити дрони ЗСУ