xcounter
#

Ще 1,2 млрд доларів від США на озброєння для ЗСУ: ЗРК HAWK та втаємничені дрони протиповітряної оборони

4868
Деякі існуючі БПЛА можуть знищувати повітряні цілі (всі фото: US DoD)
Деякі існуючі БПЛА можуть знищувати повітряні цілі (всі фото: US DoD)

Пакет виділяється за програмою USAI, що означає замовлення озброєння у виробників, та буде сконцентрований на засобах ППО

У США готують новий масштабний пакет допомоги, про який буде оголошено офіційно найближчим часом. Але традиційно за декілька діб до цього інформація про нього випливає у західних ЗМІ.

Зокрема Associated Press з опорою на власні джерела повідомило, що мова йде про 1,2 млрд доларів, які будуть виділені за програмою Ініціативи сприяння безпеці України (USAI). Тобто ця зброя буде замовлена у виробників, що означає довші цикли постачання до України на відміну від програми президентського вилучення (PDA), за яким зброя передається із запасів міноборони США.

Читайте також: Чому Франція вважає, що масова армія їй не треба, і лише 200 танків цілком досить

Й за наявною інформацією, цей пакет буде покликаний посилити протиповітряну оборону України. Бо мова йде про зенітні ракетні комплекси HAWK, додаткові боєприпаси до системи ППО, а найбільш цікавим є згадка про дрони протиповітряної оборони (drones for air defense). Разом з цим для України буде закуплено артилерійські системи, ракети, супутникові знімки, профінансовано обслуговування техніки тощо.

HAWK
Перезарядка ракет ЗРК HAWK

Відносно ж дронів протиповітряної оборони, то наразі взагалі сказати, що існує спеціальний клас БПЛА, покликаний виключно забезпечити ППО неможливо. Тим паче, що задачами протиповітряної оборони є не тільки знищення цілей, але і їх виявлення.

Якщо зосередитись на тому, що такий дрон має сам знищувати ціль, то тоді мова йде про носії ракет "повітря-повітря". А це вже доволі незначна кількість існуючих БПЛА у світі, зокрема на це здатний MQ-9 Reaper, який може використовувати AIM-9X або повітряну версію Stinger. Але навряд такий потужний ударний дрон, який все ж таки є більше носієм високоточного озброєння для ураження наземних цілей, включно із JDAM, проходив би під таким формулюванням.

MQ-9 Reaper
MQ-9 Reaper з AIM-9X Block 2

А враховуючи те, що мова йде про пакет USAI, то цілком можливо, що мова йде про іншу розробку, яка лише створюється й залишається невідомою. А саме такі дрони, які здатні знищувати повітряні об'єкти, є потенційно вкрай ефективним засобом посилення ППО. Більше того, вони знімають частину питань щодо довготривалого навчання льотчиків, розгортання масштабної наземної інфраструктури для обслуговування сучасних винищувачів тощо.

Читайте також: Черговий ракетний обстріл РФ наша ППО відбила з ефективністю у понад 90%