xcounter
#

Розробники БПЛА PD-2 тестують нову систему управління "тактично-стратегічної" дальності (фото)

14264
БПЛА PD-2 від компанії Ukrspecsystems під час презентації делегації Бразилії у грудні 2020 року
БПЛА PD-2 від компанії Ukrspecsystems під час презентації делегації Бразилії у грудні 2020 року

Під час випробувань українського безпілотника від Ukrspecsystems оператори могли керувати БПЛА на дальності сотні кілометрів

Вітчизняна компанія Ukrspecsystems продовжує вдосконалювати малий тактичний безпілотний комплекс People's Drone (нового покоління PD-2).

Так, останнім часом розробники почали роботи зі збільшення дальності управління розвідувальним дроном й отримання з нього оперативної інформації (фото, відео) в режимі online.

Читайте також: Механізована бригада ЗСУ продовжує тренування з БПЛА Bayraktar TB2 (фото)

"Внесли деякі зміни в систему зв'язку (БПЛА People's Drone). Сиджу в Києві, дивлюся як БПЛА літає в Одесі. Зв'язок безпосередньо з бортом, минаючи наземки на узбережжі. Можна віддати будь-яку команду, в будь-який момент перебуваючи в 400 км (або більше) від місця подій. Політ нормальний. Розумію як почувалися оператори дронів, сидячи на базі й керуючи машинами за сотні кілометрів", - повідомив на особистій сторінці Facebook Jacob Cereteli.

PD-2
Гіростабілізована платформа на БПЛА PD-2 від UkrSpecSystems / Фото: Jacob Cereteli

В ексклюзивному коментарі Defense Express, представники вітчизняної компанії підтвердили проведення випробувань нової системи зв’язку одразу в кількох варіантах.

Зокрема, кілька неділь тому було випробувано нову антену з чотирьохканальною системою зв'язку, яка дозволяє керувати розвідником (та отримувати з нього інформацію) на дальності близько 200 км.

PD-2
PD-2 під час навчань ЗСУ на полігоні "Широкій лан" у грудні 2020 року

Завдяки цьому оновленню, наприклад оператори ЗСУ, оснащені подібним комплексом, зможуть перебуваючи в тилу, при необхідності, мати змогу вести спостереження за будь-яким місцем на окупованій частині Донбасу.

PD-2
З новою системою зв'язку оператор ЗСУ зможе знаходячись у Краматорську, далеко від лінії фронту, керувати безпілотником PD-2 в будь-якому місці окупованих РФ українських територій на Донбасі

Крім того, випробовується "цивільна версія" безпілотного комплексу зі збільшеною дальністю управління, котра в розвинених країнах практично не буде мати обмежень за дальністю керування.

PD-2
БпАК PD-2 під час нічних випробувань на полігоні ДНДІ ВС ОВТ

Такий комплекс, з огляду на його можливості перебування в повітрі (до 10 годин) та значне корисне навантаження (11-19 кг), може стати дуже ефективним інструментом спостереження для служб МВС, ДСНС чи ДПСУ (контролювати кордони чи слідкувати за лісовими масивами тощо).

Нагадаємо, наразі оновлена безпілотна платформа PD-2 проходить випробування в Державному науково-дослідному інституті випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки.

PD-2
Один з варіантів боєприпасу для БПЛА PD-2

На відміну від першого покоління People's Drone, PD-2 має бути забезпечений системою вертикального зльоту та посадки (опціонально), яка значно розширить можливості використання комплексу та його мобільність, сучасною та потужною оптичною станцією з гіростабілізованою платформою (з тепловізором та кількома камерами) та можливістю використання невеликих боєприпасів.

PD-2
Варіанти оптичних станцій якими можуть бути оснащені БпАК PD-2

Низка останніх покращень робіть з українського PD-2 потенційно дуже ефективний інструмент розвідки та моніторингу тактичного класу (за своїми можливостями наближеного до набагато більших та дорогих апаратів закордонного виробництва) як для власне військових підрозділів, так і для внутрішніх силових служб чи комерційних організацій.

Читайте також: ​Інтриги IDEX 2021: участь України та "скандальна" перемога