Випробувальна бригада Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки (ДНДІ ВС ОВТ) розпочала тестування оновленої безпілотної платформи PD-2.
За інформацією прес-служби ДНДІ, випробування будуть проходити в три етапи – лабораторному, наземному та власне льотному, під час їх проходження буде оцінено експлуатаційні, бойові та технічні характеристики українського безпілотника.
Читайте також: Ударні БПЛА України
![БПЛА PD-2](/media/contentimages/84b5fb556d905d17.jpg)
Також буде встановлена відповідність отриманих результатів вимогам Збройних Сил України до комплексів "малого" тактичного класу (до якого відноситься ця модель).
![БПЛА PD-2](/media/contentimages/1c05fb556e518414.jpg)
Нагадаємо, PD-2 є новим поколінням відомого комплексу, що був розроблений наприкінці 2015 року. Цей безплотний комплекс наразі є найбільшим за розмірами серед БПЛА, що виготовляються в Україні серійно й постачаються ЗСУ.
![БПЛА PD-2](/media/contentimages/1db5fb556f67366b.jpg)
На відміну від першого покоління, PD-2 має бути забезпечений системою вертикального зльоту та посадки, яка значно розширить можливості використання комплексу та його мобільність.
![](/media/contentimages/caf5fb557081e493.jpg)
Також в цій версії опціонально збираються реалізувати можливість нести невеликі боєприпаси, що будуть здатні уразити живу силу чи легкоброньовану техніку ворога.
![БПЛА PD-2](/media/contentimages/0b25fb557840e698.jpg)
Зокрема, згідно з інформацією від розробника безпілотного апарату, наразі відпрацьовується застосування з PD-2 некерованих боєприпасів, а надалі планується оснастити його більш високоточними керованими міні-бомбами.
Також варто відзначити, що нова версія безпілотника оснащена сучасною гіростабілізованою платформою українського виробництва, яка дозволяє вести якісне спостереження вдень та вночі на висоті до кількох тисяч метрів.
Читайте також: Замкнути високоточний контур КБ "Луч": як "Сокіл-300" очолить бойову тріаду "Нептуна" та "Вільхи" (відео)